Cavatina sprzedaje trzy biurowce w Polsce


2022.06.14
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie - te trzy biurowce, które oferują łącznie prawie 66 000 mkw. powierzchni GLA, zostały sprzedane i trafiły w ręce partnera Lone Star Funds.

Podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży trzech projektów biurowych należących do jednego z największych polskich deweloperów biurowych - Cavatina Holding. Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie zostaną sprzedane Lone Star Funds. Biurowce łącznie oferują niemal 66 000 mkw. powierzchni do wynajęcia GLA, a ich średni stopień wynajmu kształtuje się na poziomie około 90 proc.

Zgodnie z zapisami umowy przedwstępnej, sprzedaż nieruchomości ma zostać sfinalizowana do końca listopada 2022 r.

Carbon Tower to wrocławski biurowiec klasy A przy ulicy Fabrycznej, który na 15 kondygnacjach oferuje ponad 19 000 mkw. przestrzeni do pracy. W budynku znajdują się biura serwisowane Quickwork oraz placówka medyczna.

Ocean Office Park A jest pierwszym z oddanych budynków kompleksu, który powstaje w krakowskiej dzielnicy Zabłocie. Biurowiec, który oddany został do użytku w III kwartale 2021 roku dysponuje powierzchnią najmu na poziomie około 13 000 mkw. Drugi z budynków w Krakowie, który sprzedała Cavatina Holding to Tischnera Office. Na powierzchni niemal 34 000 mkw. swoje biura ulokowały takie firmy jak Sabre, Skanska, SII, Tyrens, drEryk czy INNERGY.

Grupa Cavatina Holding w czerwcu 2020 r. poinformowała o sprzedaży budynków A, B i C w ramach kompleksu Equal Business Park w Krakowie, we wrześniu 2020 r. – 65% udziałów w Chmielna 89, a w 2019 r. o transakcji dotyczącej Diamentum Office we Wrocławiu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.