Cavatina sprzedaje trzy biurowce w Polsce za ponad 139 mln euro


2022.08.24
Sfinalizowany został pakiet nieruchomości biurowych należących do Cavatina Holding, Za kwotę ponad 139 mln euro podmioty powiązane z Lone Star Funds zakupiły trzy biurowce - Carbon Tower we Wrocławiu oraz Ocean Office Park A i Tischnera Office w Krakowie.

W czerwcu br., ogłoszono zamiar dokonania sprzedaży trzech biurowców, a teraz udało się doprowadzić transakcję do jej finalizacji. Podmioty powiązane z Lone Star Funds nabyły od Cavatina Holding SA budynki biurowe o łącznej powierzchni prawie 66 000 mkw. GLA. Transakcja opiewa na ponad 139 mln euro.

Cavatina Holding sprzedała biurowiec Carbon Tower we Wrocławiu za kwotę 40,6 mln euro, Ocean Park A w Krakowie za 31,1 mln euro i inny krakowski budynek - Tischnera Office za kwotę 67,6 mln euro.

Aktywa biurowe typu „prime” cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem inwestorów. W pierwszej połowie roku łączny wolumen inwestycji wyniósł 2,88 mld euro, z czego aż 44% przypadło na rynek biurowy.

Carbon Tower to wrocławski biurowiec klasy A, który na 15 kondygnacjach oferuje ponad 19 000 mkw. Budynek znajduje się w biznesowej dzielnicy Wrocławia, przy ul. Fabrycznej. Biurowiec oferuje m.in. biura serwisowane Quickwork, placówkę medyczną oraz wiele udogodnień dla najemców.

Ocean Office Park A to pierwszy z budynków większego kompleksu biurowego na Zabłociu w Krakowie. Biurowiec, który oddany został do użytku w III kwartale 2021 roku, dostarczył na rynek około 13 000 mkw. przestrzeni do pracy.

Tischnera Office to największy z tej trójki budynków, który dysponuje powierzchnią na poziomie prawie 34 000 mkw. Do grona najemców krakowskiego biurowca należą m.in. Sabre, Skanska, SII, Tyrens, drEryk czy INNERGY.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.