Gigant wynajmuje cały biurowiec w Krakowie pod swoją flagową siedzibę


2022.11.21
Autor: Piotr Maślak
Charakterystyczny, okrągły biurowiec kompleksu Ocean Office Park w Krakowie stanie się flagową siedzibą największej w Polsce i najszybciej rosnącej firmy, która tworzy rozwiązania technologiczne dla eCommerce. SALESmanago zajmie cały budynek, w którym pracowało będzie prawie 700 obecnych i przyszłych pracowników.

Ocean Office Park to krakowska inwestycja biurowa firmy Cavatina Holding w dzielnicy Zabłocie. Obecnie w budowie znajduje się charakterystyczny, okrągły biurowiec, który od września 2023 roku stanie się flagową siedzibę SALESmanago. Przestrzeń do pracy w budynku zostanie przeznaczona wyłącznie dla 700 obecnych i przyszłych pracowników nowego najemcy. W wyborze nowego biura firmę wspierali eksperci z agencji doradczej Walter Herz.

SALESmanago to obecnie największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się firma tworząca rozwiązania technologiczne dla eCommerce. Spółka poza Krakowem otwiera także biura w Amsterdamie i Londynie. Z rozwiązań SALESmanago korzysta obecnie ponad 2000 firm eCommerce w 50 krajach.

Powstający Ocean Office Park D dostarczy na krakowski rynek biurowy ponad 4 700 mkw. powierzchni najmu na 5 naziemnych kondygnacjach. W dwupoziomowej, podziemnej hali garażowej oraz na terenie wokół biurowca zaplanowano blisko 100 stanowisk postojowych z rozwiązaniami dostosowanymi do pojazdów elektrycznych. Także miłośnicy rowerów będą mieli do dyspozycji niezbędną infrastrukturę w postaci stojaków, szatni czy prysznicy.

Nietuzinkowa architektura kompleksu nawiązuje w bezpośredni sposób do jego nazwy – Ocean Office Park. Elewacja budynków biurowych zakłada wykorzystanie technologii „podwójnej skóry", co zwiększa komfort termiczny i akustyczny wewnątrz obiektu dodatkowo podnosząc jego walory wizualne. Nachodzące na siebie warstwy szkła o falistej linii cięcia nadają efekt lekkości i skojarzenie z miękkimi krzywiznami oceanicznych fal.

Ocean Office Park zlokalizowany jest u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej na krakowskim Zabłociu. Inwestycja będzie gotowa i oddana do użytku pod koniec bieżącego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.