Trzy nowe wieżowce w Łodzi w trybie "lex deweloper". Wyburzą biurowiec Łódź-1


2022.12.19
Autor: Piotr Maślak/Dziennik Łódzki
Ponad 50-metrowe wieże mieszkalne planuje wybudować firma Prime Lodz 1 przy alei Piłsudskiego w centrum Łodzi. Inwestycja, która objąć ma rozbiórkę biurowca Łódź-1, zrealizowana ma zostać w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper".

Rada Miejska w Łodzi otrzymała wniosek o ustalenie lokalizacji dla trzech nowych budynków mieszkalnych w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Inwestycję w centrum Łodzi planuje zrealizować Prime Lodz 1.

Nowe wieże mieszkalne mają mieć wysokość 55 metrów i składać się z 17 kondygnacjach, na których znalazłoby się od 600 do 900 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Trzy budynki połączone byłyby wspólnym, 2-kondygnacyjnym podium, w którym mieścić mają się sklepy i lokale usługowe. Na jego dachu zaplanowano zieloną przestrzeń dla mieszkańców.

Inwestycja ma powstać na działce przy alei Piłsudskiego 22, m.in. w miejscu, gdzie obecnie znajduje się biurowiec Łódź-1. Budynek, jeżeli inwestor otrzyma pozwolenie na budowę, zostanie rozebrany. Projekt realizowany ma zostać w trzech etapach, z czego pierwszy mieścił się będzie w głębi działki.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Loesch + Partnerzy z Krakowa.

Przypomnijmy, że byłaby to kolejna inwestycja w centrum Łodzi zrealizowana w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Wcześniej już zgodę otrzymały inwestycje Golden Tower oraz Piotrkowska Point.

Komentarze


  • BP
    Gość
    2022-12-28 10:33:41
    A ciekawe, na jakim etapie jest inwestycja P22, bo na wizce jest ujęta

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.