Przeprojektowali wieżowiec, bo był łudząco podobny do sąsiadującej inwestycji


2023.01.23
Autor: Bartosz Motorek
Zmienił się projekt wieżowca Piotrkowska Point, któremu zarzucano, że jest zbyt podobny do innej planowanej inwestycji wysokościowej w centrum Łodzi - Golden Tower. Przeprojektowany apartamentowiec nie budzi już zastrzeżeń pomysłodawców luksusowego budynku przy ul. Piotrkowskiej 154.

Za projekt architektoniczny wieżowców Piotrkowska Point oraz Golden Tower odpowiada to samo studio Design Lab Group. Piotr Misztal, łódzki biznesmen, który odpowiada za realizację luksusowego apartamentowca przy ul. Piotrkowskiej 154, zarzucał inwestorowi Piotrkowska Point, że projekt jest rażąco podobny do jego inwestycji. Powstał konflikt, który udało się zażegnać dopiero po osobistych negocjacjach obu zainteresowanych stron.

Projekt wieżowca Piotrkowska Point, który stanąć ma na działce przy ul. Piotrkowskiej 166/168 uległ zmianie. Pracownia Design Lab Studio usunęła obłości bryły projektowanej wieży i nadała im surowszego charakteru. Płaszczyzny elewacji tworzą pofalowane ściany łączące się ze sobą niczym ścianki sąsiadujących ze sobą ośmiokątów. Usunięto charakterystyczne zaokrąglenia bryły całego wieżowca. Zmiany widać także w oknach i części parterowej.

Przeprojektowana wieża Piotrkowska Point nie budzi już zastrzeżeń Piotra Misztala, a sama budowa tej inwestycji ma jego zdaniem "zwiększyć różnorodność przy Piotrkowskiej".

Wieżowiec w trybcie specustawy "lex deweloper"


Budowa 72-metrowego budynku Piotrkowska Point jest na etapie akceptacji służb konserwatorskich. Grupa kapitałowa OPG, która jest inwestorem, działa na podstawie specustawy „lex deweloper”, dlatego będzie musiała wystąpić o akceptację inwestycji do Rady Miejskiej w Łodzi. Inwestycja przy Piotrkowskiej zaoferuje mieszkania oraz część usługową w parterze. Budynek powstanie w miejscu biurowca Orange Plaza przy ulicy Piotrkowskiej 166/168.

Golden Tower bliżej budowy


Zdecydowanie szybciej rozpocznie się budowa innego wieżowca w tej części Łodzi - apartamentowca Golden Tower. Obecnie na działce przy ulicy Piotrkowskiej 154 trwają prace przygotowawcze i jeszcze w połowie 2022 roku, Piotr Misztal zapowiadał, że główne prace budowlane rozpoczną się na początku 2023 roku. 72-metrowa wieża oferuje luksusowe apartamenty, strefę relaksu z basenem, a na parterze lokale gastronomiczne.

Komentarze


 • Zelda Zonk
  Gość
  2023-01-24 18:14:12
  Po przeprojektowaniu wygląda delikatnie mówiąc nieciekawie.

 • szkoda gadać
  Gość
  2023-01-24 19:52:33
  Misztala ładny a ten "przeprojektowany" jak kupa nieszczęścia.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.