Kolejny inwestor chce budować wieżowiec w Łodzi w trybie lex deweloper


2022.07.19
Autor: Piotr Maślak
W centrum Łodzi prywatny inwestor chce wybudować nowy, 72-metrowy wieżowiec Piotrkowska Point w ramach ustawy lex deweloper. Inwestycja stanąć ma we fragmencie istniejącego kompleksu Orange Plaza Center. W sąsiedztwie wydano już zgodę na budowę wieżowca Golden Tower o podobnej wysokości

Piotrkowska Point stanąć ma na działce przy ulicy Piotrkowskiej 166/168, na skrzyżowaniu z aleją Adama Mickiewicza, we fragmencie istniejącego kompleksu Orange Plaza Center. W sąsiedztwie planowanej inwestycji znajdują się budynki łódzkiego Manhattanu, 19-kondygnacyjny kompleks hotelowo-biurowy Hi Piotrkowska oraz postmodernistyczny budynek handlowo-usługowy Central II.

Projektowany wieżowiec wybudowany ma zostać w miejsce 4-kondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego Orange Plaza. OPG Property Professionals w wniosku o wydanie zgody na budowę 72-metrowego wieżowca powołuje się także na niedawne pozwolenie na realizację wieżowca Golden Tower łódzkiego biznesmena Piotr Misztala, który wybudowany zostanie przy ulicy Piotrkowskiej 154.

W ścisłym centrum Łodzi powstać ma 72-metrowy wieżowiec, w którym znaleźć się mają mieszkania w formule PRS, czyli najmu instytucjonalnego, uzupełnione o część handlowo-usługową w parterze. W projektowanym budynku mogłoby zamieszkać około 400 mieszkańców na maksymalnie 23 kondygnacjach naziemnych. Pod wieżowcem znaleźć się ma 2-poziomowa hala garażowa.

Jesienią trafić ma wniosek inwestora na sesję rady miasta. Jeśli radni go przegłosują, OPG Property Professionals będzie miało otwartą drogą do zdobycia pozwolenia na budowę 72-metrowego wieżowca w centrum Łodzi.

Inwestorem jest firma deweloperska OPG Property Professionals, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Design Lab Group.

Komentarze


 • Abc
  Gość
  2022-07-19 12:08:25
  Tego się chyba nikt nie spodziewał :) trzymam kciuki za realizację

 • Nowy mieszkaniec
  Gość
  2022-07-20 11:33:31
  Hej, kiedy rozpoczyna się sprzedaż ? Jesteśmy zainteresowani

 • Qbiack
  Gość
  2022-07-20 13:00:23
  Co to znaczy że inwestycja powstanie we fragmencie działki? Na oko nowy budynek zajmuje więcej miejsca od tego który ma zastąpić!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.