Kolejna inwestycja w centrum Łodzi w trybie Lex Deweloper po Golden Tower i Piotrkowska Point


2022.08.11
Autor: Piotr Maślak
Dzięki zapisom specustawy Lex Deweloper kolejny deweloper chce zrealizować duży projekt mieszkaniowy w ścisłym centrum Łodzi. Inwestycja przy Piotrkowskiej 94 zakłada także budowę pasażu do Piotrkowskiej jako woonerf.

Przy ulicy Piotrkowskiej 94 szykuje się kolejny duży projekt mieszkaniowy w ramach specustawy Led Deweloper. Spółka Center Hotel planuje w centrum Łodzi realizację mieszkań wraz publicznym pasażem handlowo-usługowym łączącym Piotrkowską z nową uliczką w przebiciu Tuwima-Moniuszki.

Pierwotnie dawny biurowiec z lat 60. XX wieku stojący w pierzei ulicy Piotrkowskiej miał zostać przebudowany i zaaranżowany pod budynek hotelowy, rozbudowany o dodatkowy gmach na działce za nim, w głębi podwórza. Według najnowszej koncepcji frontowy budynek biurowy ma zostać przebudowany pod funkcję mieszkalną, a na działce sięgającej aż do niedawno powstałego przebicia wewnątrzkwartałowego – od ul. Tuwima 10 do ul. Moniuszki 5 wybudowany ma zostać nowy budynek wielorodzinny o wysokości zbliżonej do zabudowy sąsiadującej. Łącznie powstać ma od 120 do 160 mieszkań i dwupoziomowy podziemny parking.

Inwestycja jest możliwa do realizacji za sprawą Lex Deweloper, czyli specustawie o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, niezależnie od miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Inwestor złożył już wniosek do Rady Miasta w Łodzi, który rozpatrywany będzie na wrześniowej sesji.

W ramach inwestycji przy Piotrkowskiej 94 powstać ma ponadto publiczny pasaż handlowo-usługowy, który połączy ul. Piotrkowską z nową uliczką w przebiciu Tuwima-Moniuszki.

Jest to już trzeci projekt w centrum Łodzi, który miałby powstać za pomocą Lex Deweloper. Wcześniej pozytywną decyzję radnych otrzymała inwestycja Golden Tower, a w trakcie procedowania jest projekt spółki OPG Property Professionals - Piotrkowska Point.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.