Chcą wyburzyć biurowiec w centrum Łodzi i postawić 55-metrowe budynki. Inwestor czeka na zgodę radnych


2023.03.13
Autor: Piotr Maślak
Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Łodzi będzie kluczowa dla realizacji inwestycji wysokościowej (ok. 55 metrów) na działce przy alei Piłsudskiego 22. Obecnie znajduje się tutaj m.in. biurowiec Łódź 1, który ma zostać wyburzony.

Na środowej (15 marca) sesji Rady Miejskiej w Łodzi rozpatrywany będzie m.in. wniosek warszawskiego dewelopera, Prime Łódź 1, który na działce przy alei Piłsudskiego 22 w centrum miasta chce wybudować wysoki budynek mieszkalny z częścią handlowo-usługową. Inwestor potrzebuje zgody radnych, ponieważ chce zrealizować projekt na mocy uchwalonej w 2018 r. specustawy mieszkaniowej zwanej „lex deweloper”.

55-metrowe budynki w miejsce biurowca Łódź 1


Prime Łódź 1 planuje wybudowanie kompleksu wysokich budynków mieszkalnych w miejsce biurowca Łódź 1. Inwestycja realizowana ma być w trzech etapach, a każdy składał się będzie z nowego, 17-kondygnacyjnego budynku. W pierwszej kolejności wzniesiony zostanie obiekt na działce odsuniętej od al. Piłsudskiego, po sąsiedzku z istniejącym już gmachem ReAct. Drugi etap zakłada rozbiórkę biurowca Łódź 1, a w jego miejsce wybudowanie budynku B. Finalnym etapem inwestycji w centrum miasta ma być zaprojektowany na planie litery L budynek C, który stanie najbliżej ul. Sienkiewicza. Deweloper szacuje, że inwestycja pozwoli dostarczyć na rynek od 600 do 900 mieszkań. Ofertę inwestycji uzupełni część komercyjna o łącznej powierzchni wynoszącej około 2 000 mkw.

Zgoda radnych otworzy inwestorowi drogę do ubiegania się o pozwolenia na budowy.

Smugowa 24 także w trybie lex deweloper


Na środowej sesji rady Miasta głosowany będzie także wniosek o lokalizację dla inwestycji przy Smugowej 24. Projekt na wąskiej działce biegnącej prostopadle do ul. Smugowej w kierunku ul. Wojska Polskiego, zakłada budowę trzech wielorodzinnych budynków, w których powstać ma łącznie 100-160 mieszkań.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.