OVO Wrocław pnie się w górę

2015.02.18

Trwają zaawansowane prace na budowie wrocławskiego kompleksu wielofunkcyjnego OVO, gdzie konstrukcja obiektu jest już w większej części gotowa. Wkrótce ruszy budowa piątego piętra. Całość ma być gotowa w 2016 roku.

Półmetek prac konstrukcyjnych osiągnięty został w połowie grudnia ubiegłego roku, kiedy realizowany był poziom trzeciego piętra. Strop nad piętrem 3 - na którym znajdą się biura - jest zabetonowany w 60%, to równocześnie podłoga 4 piętra, na którym zlokalizowane będą apartamenty OVO Wrocław.

Szalunki stropu nad 4 piętrem są wykonane w 30%. W najbliższym czasie zostaną zabetonowane. Tym samym powstanie podłoga 5 piętra, czyli przedostatniej kondygnacji OVO Wrocław, na której zlokalizowane będą apartamenty mieszkańców budynku


- mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Obecnie na terenie budowy wrocławskiego kompleksu pracuje około 190 osób. Pod obiektem trwają już prace instalacyjne, a już wkrótce rozpocznie się tynkowanie. Po zakończeniu inwestycji mieścić się tutaj będzie główna kuchnia hotelu DoubleTree by Hilton, sala balowa czy centrum fitness z basenem. Gotowe są już stropy nad parterem oraz dwoma kolejnymi piętrami, a to oznacza, że 5-gwiazdkowy hotel ma już gotowe podłogi oraz sufity.

W kompleksie OVO Wrocław znajdą się apartamenty, penthouse'y, pomieszczenia biurowe, centrum fitness oraz 5-gwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Łącznie w obiekcie mieścić się będzie 169 apartamentów, z czego 75% znalazło już swoich właścicieli.

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.