Apartamentowiec w centrum Wrocławia pnie się w górę. 1/3 mieszkań sprzedana


2023.03.27
Autor: Piotr Maślak
Trwa budowa i sprzedaż mieszkań w ramach inwestycji Czysta 4 w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu. Zakończony został etap prac ziemnych, a 1/3 lokali znalazła już swoich nowych nabywców. Średnia cena mieszkań wynosi ok. 19.100 zł/m.kw.

Belgijski deweloper BPI Real Estate Poland ukończył już etap prac ziemnych, osiągając stan zerowy. Budowa inwestycji Czysta 4 wyszła już z ziemi i trwa realizacja pierwszych kondygnacji nadziemnych. Równolegle postępuje sprzedaż mieszkań. Deweloper znalazł już nabywców na 36 proc. lokali. Średnia cena mieszkań wynosi ok. 19.100 zł/m.kw.

Czysta 4 to inwestycja w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu, która powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym koncepcji 15-minutowego miasta. Przy realizacji projektu zastosowanych zostanie wiele rozwiązań ekologicznych, jak i udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Pojawią się zielone dachy, panele fotowoltaiczne, duża ilość miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o zbieraną wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Ponadto przewidziany został recykling materiałów budowlanych.

Apartamentowiec powstaje w miejsce dawnej galerii handlowej, dlatego część materiałów odzyskanych z rozbiórki, w tym elementy kamiennej elewacji, zostaną ponownie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.

W ramach projektu w sąsiedztwie galerii Renoma powstaje 7-kondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 183 mieszkania o rozkładach od 1 do 4 pokoi, a także 3 lokale usługowe w parterze. Podziemna hala garażowa pomieści 93 miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz schowek na rowery.

Budowa inwestycji przy ulicy Czystej 4 w centrum Wrocławia jest już widoczna z poziomu ulicy. Zakończono realizację płyty fundamentowej oraz osiągnięto stan zerowy. Całość ma być gotowa w drugim kwartale 2025 roku. Generalnym wykonawcą jest firma CFE Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.