Deweloper stworzy zielony skwer w sąsiedztwie galerii Renoma we Wrocławiu


2022.11.21
Autor: Piotr Maślak
Belgijski deweloper złożył już wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla zielonego skweru, który powstać ma w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu, gdzie firma realizuje swoją inwestycję mieszkaniową Czysta 4.

Zielony skwer powstać ma na terenie dzierżawionym przez firmę BPI Real Estate Poland dla potrzeb budowy inwestycji mieszkaniowej Czysta 4, w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej. Belgijski deweloper złożył już wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy działki w obrębie ulic Kościuszki, Czysta, Podwale i Kołłątaja, na której firma posadzić ma zróżnicowaną zieleń.

Czysta 4 to projekt mieszkaniowy o podwyższonym standardzie, który powstaje w sąsiedztwie galerii Renoma. W ramach inwestycji powstaną 183 mieszkania i apartamenty o zróżnicowanych metrażach od ponad 25 do ponad 87 mkw. w rozkładach od 1 do 4 pokoi, do których przynależeć będą balkony, tarasy i ogródki. Każdy lokal wyposażony zostanie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. Przyszli mieszkańcy Czystej 4 będą mieli do dyspozycji wewnętrzny dziedziniec oraz ”ogród na dachu” ze strefą do odpoczynku.

Inwestycja powstaje na terenie dawnej galerii handlowej, z której część materiałów po rozbiórce zostało nie tylko poddana recyklingowi, ale zostanie też ponownie wykorzystana w częściach wspólnych (elementy kamiennej elewacji) nowego budynku. Przy realizacji projektu, belgijski deweloper zaplanował ponadto wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową oraz budki lęgowe dla ptaków.

Obecnie prowadzone są wykopy oraz prace przygotowawcze do wykonania płyty fundamentowej, która ma być gotowa do końca grudnia. Ceny mieszkań wynoszą średnio ok. 18 700 PLN/ mkw. Inwestycja będzie gotowa w II kwartale 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.