Miniaturka Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser Warszawa

Współtworzyli
GrandGrand304
mickammickam22
Wo92Wo927
Wynajem biur

22 299 77 98

Centrum Praskie Koneser

Koneser Filtration House
Warszawa
woj. mazowieckie

Informacje

Ważne
    Zespół budynków mieszkalnych przy Ząbkowskiej , Białostockiej to zespół budynków mieszkalnych z końca XIX-go wieku, który znajduje się w Warszawie w dzielnicy Praga Północ. Można się spotkać z jego innymi nazwami, tj. Koneser Filtration House. Konstrukcja Centrum Praskie Koneser zakończyła się w 1897, obecnie trwa jego przebudowa. Powierzchnia użytkowa tego osiedla równa się 60 tys. metrów kwadratowych, z czego największą część zajmuje powierzchnia handlowa - blisko 23 tys. metrów kwadratowych, mniej biura - 22 tys. metrów kwadratowych. Generalnymi wykonawcami obiektu są Hochtief Polska i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud, a jest projektem inwestycyjnym BBI Development NFI. Nieopodal przebudowywane jest Muzeum Polskiej Wódki, powstaje gmach Spirit of Praga i znajduje się budynek Nieporęcka 12a.
Informacje
Zespół budynków
mieszkalny
biurowy (biuro), handlowo-usługowy
w przebudowie w przebudowie
Praga Północ
1897
-2012 marzec
przebudowa i modernizacja budynku biurowego
-2018 maj
przebudowa, nadbudowa budynków na potrzeby loftów oraz zmiana funkcji na usługowo-hotelowo-biurową
BBI Development NFI

Dane techniczne
60000 m2
22000 m2
22500 m2
342
140
1000

Informacje dodatkowe

Ważne
  • inwestycja realizowana etapami;
  • inwestycja powstaje na terenach dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser;
  • pomieszczenia biurowe w standardzie klasy A i B+;
  • w kompleksie znajdzie się pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki;
  • w kompleksie znajdzie się pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki;

Spirit of Praga w budowie Spirit of Praga r. 2018 marzec
Muzeum Polskiej Wódki w przebudowie Muzeum Polskiej Wódki r. 1897

Wyświetlono 12211 razy | Ostatnio zmodyfikowano - 2017-05-30 08:52:50

Logo Centrum Praskie Koneser

Lokalizacja - mapa - dojazd

Powiązane firmy

W pobliżu:

Zdjęcia z budowy Centrum Praskie Koneser

Zdjęcie z budowy Zdjęcie z budowy Zdjęcie z budowy Zdjęcie z budowy

Wizualizacje Centrum Praskie Koneser

Wizualizacje Centrum Praskie Koneser Wizualizacje Wizualizacje Centrum Praskie Koneser Wizualizacje Wizualizacje Centrum Praskie Koneser

Forum opinii Centrum Praskie Koneser

 Posty: 22
 strona: [1]
Gość - Gość

 2014-10-08, 13:31:51

ja jestem autentycznie zachwycony tym co się w tamtym miejscu dzieje. i nie przesadzam z tymi zachwytami, bo Ząbkowską, czy Konesera pamiętam od zawsze. To jest bez porównania jak tam jest w tej chwili, bo oni nie tylko budują tam mieszkania i biura, ale też wcześnie zrewitalizowali całą część zabytkową, wystarczy spojrzeć na bramy, baszty, budynek na pierwszym planie. Mnie to bardzo bardzo cieszy że o Pragę niektórzy deweloperzy potrafią dbać i nie wszystkie historie muszą kończyć się źle. Pięknie odnowiony budynek. Polecam zobaczyć
Karolina - Gość

 2014-10-20, 17:17:28

czytałam, że w tym Koneserze mają też zrobić Muzeum Wódki. Nie znam w sumie innej inwestycji, w której by ktoś aż tak zadbał o otoczenie. popieram pomysł
kubawoj - Gość

 2014-11-20, 15:36:34

Fajnie się tam dzieje w Koneserze. Często przechodząc obok widzę jak cały kompleks się zmienia. Cieszę się że takie inwestycje mają miejsce na Pradze bo prawa strona Warszawy jest troszkę pomijana. To co się dzieje na Ząbkowskiej powinno być przykładem dla innych inwestorów jak fajnie można połączyć historię i nowoczesność. Bo na pewno każdy by chciał mieszkać w nowoczesnym lofcie w otoczeniu zabytkowych i zrewitalizowanych budynków. Dobrze że przy okazji o nie zadbano
Tomek Mucha - Gość

 2015-01-14, 22:01:18

Jeżeli chodzi o Pragę, to często się mówi o tym, że wiele budynków tutaj potrzebuje rewitalizacji. Koneser był pierwszy i mam nadzieję, że przy kolejnych inni się będą na nim wzorować. Znam dobrze to miejsce i naprawdę jestem pod dużym wrażeniem. Podoba mi się to, że razem z Koneserem zmieniła się tez Ząbkowska, ale też zmieni się Praga, będą tu mieszkania, biura, sklepy. Powstanie w tym miejscu taki nowy kawałek miasta. I najważniejsze, że to nie są plany, tylko że to już trwa, bo jeśli chodzi o Pragę to za dużo tu mamy obietnic, a za mało działań.
AlbertSudwoj - Gość

 2015-01-27, 13:22:16

Podobają mi się nowe budynki, cała budowa jak na razie według mnie idzie w dobrym kierunku. Wszystko dalej będzie pasować do Pragi. Podoba mi się też to, że w części zabytkowej zostanie otwarte tam muzeum. Mój dziadek pracował w Koneserze jest to dla mnie ważne miejsce. Słyszałem, że pojawią się tam sklepy i kawiarnie. Fajnie, że zamiast zamykać teren to otwierają go dla mieszkańców, którzy będą mogli tam spacerować czy napić się kawy w kawiarni.
Albert Sudwoj - Gość

 2015-02-20, 15:48:38

Śledzę rewitalizację Konesera od rozpoczęcia prac i z przyjemnością mogę napisać, że bardzo podoba mi się to jak się zapowiada. Uważam, że świetnym pomysłem jest to, że nowoczesne budynki nawiązują do industrialnego stylu całej byłej wytwórni. Sporo się mówi ostatnio na temat dużych zmian na Pradze które zapoczątkowało wybudowanie stadionu i drugiej linii metra, wydaje mi się,że Koneser będzie służył za przykład tego jak zadbać o zabytkowe kompleksy i nadać im drugie życie
kubawoj
UżytkownikPosty: 1

 2015-10-05, 20:13:15

Koneser odmienia wygląd Pragi oraz ogólnie złe zdanie wielu warszawiaków na jej temat. Sam mieszkam niedaleko Ząbkowskiej i jestem bardzo zadowolony że ze zniszczonego straszącego budynku Koneser zmieni się w użytkowy kwartał tętniący życiem. To bardzo ważne by odpowiednio pokierować pracami rewitalizacyjnymi po prawej stronie miasta gdyż drzemie tu ogromny potencjał a Koneser jest tego najlepszym przykładem.
MŁODY - Gość

 2015-11-15, 14:48:04

Mieszkam na Pradze od niedawna i czuje się tam naprawdę wspaniale, Koneser przez całe lato zapewniał wiele rozrywek wszystkim mieszkańcom Warszawy. Jestem pewien że gdy wszystkie prace wewnątrz zostaną zakończone stanie się on niezwykle ważnym miejscem nie tylko dla biznesu za sprawą campusa Google ale dla każdego kto będzie choćby chciał zbadać historię polskiej wódki w muzeum czy zwyczajnie odpocząć wśród zieleni!
Jako młoda osoba daję piątkę!
kobalt - Gość

 2015-12-17, 21:04:03

Odwiedzałem Ząbkowską latem w czasie festiwalu Otwarta Ząbkowska i Koneser równię brał w nim udział co było bardzo fajne! Miałem okazję zobaczyć jak się zmienił wewnątrz więc teraz regularnie śledzę kierunki prac i jestem zaskoczony pozytywnie wyglądem. Połączenie starego i nowego idealnie pasuje do Pragi !!
wabikKamil - Gość

 2016-02-15, 13:30:36

Urodziny Pragi w ten weekend sprowadziły mnie na Ząbkowską i muszę pochwalić sposób w jaki prowadzone są prace na terenie byłej fabryki wódek. Miło popatrzeć jak miejsce tak ważne dla wielu warszawiaków w tym dla moich dziadków dostaje drugą szansę by stać się wizytówką Pragi i Warszawy!
Dobra robota!
Minis - Gość

 2016-03-21, 20:33:41

Normalnie nie piszę takich postów ale fakt że wasza inwestycja przyciągnęła na Pragę Google Campus zasługuje na uznanie i to duże. Utarliśmy nosa wszystkim inwestorom w stolicy bo nie mordor nie centrum a warszawską Pragę wybrała jedna z najbardziej znanych marek świata !
BRAWO!
mama - Gość

 2016-04-21, 11:32:34

Wystawy w Koneserze, gastro w Koneserze wszystko u was mogę znaleźć. Praga nie zawsze była dobrym miejscem dla mam teraz coś czuję że jako jedna z wielu czekam na zakończenie prac. Fajnie że jesteście otwarci na odwiedzających a nie zamknęliście się na cztery spusty jak niektórzy! Jestem naprawdę pod wrażeniem można śmiało stawiać Konesera za przykład dobrej rewitalizacji!!
Kasia Dydo - Gość

 2016-05-25, 00:16:32

Wybrałam się do Campusa Google jako młoda mama nie mam zbyt wiele czasu dla siebie i muszę powiedzieć że nie spodziewałam się że Koneser zrobi na mnie aż takie wrażenie. Dużo się o was czyta ale trzeba zajrzeć do środka by zobaczyć jak wspaniale sobie radzicie. Oby reszta Pragi poszła tym torem.
bitcoin - Gość

 2016-06-20, 18:52:29

Prawnicy w Koneserze Camus w Koneserze to niezły pszytczekw nos da lewobrzeżnej Warszawy. Prestiżowe firmy jednak wybierają Pragę własnie dzięki waszwj inwestycji. Niebawem nowe rewitalizowane budynki na pradze będą ogromną konkurencja nawet dla mordoru! Oby własnie remontowano na pradze bo widać że można.
młody_89 - Gość

 2016-07-20, 19:05:27

NO Koneser ładnie się rozwija dużo się o nim teraz słyszy a już niebawem mam nadzieję że dzięki tym wszystkim biurom, mieszkaniom okolica zacznie również się rozwijać. Fajnie patrzeć jak miejsce w którym mieszkam od zawsze zmienia się w nowoczesną dzielnicę pełną ciekawych możliwości.
student - Gość

 2016-08-24, 23:47:26

Lepienie pyz było super bardzo mi się podoba że bierzecie udział w OZ. To dla mieszkańców Pragi bardzo ważne że możemy z wami coś zrobić i że nie jesteście dla nas tylko wielką korporacją a przyjaciółmi z Pragi!
Goro - Gość

 2016-09-20, 19:01:56

Wydaje mi się że coraz więcej się mówi o waszej inwestycji. Ciągle czytam o nowych najemcach w Koneserze i o tym jak może to pozytywnie wpłynąć nie tylko na wizerunek Pragi ale i na rozwój. Bo przecież pojawią się nowe miejsca pracy a konkurencja również się za chwilę zamelduje po prawej stronie Wisły. Ciekaw jestem zmian jakie zapoczątkuje oficjale zakończenie wszystkich prac w kwartale który zawsze był dla mieszkańców Pragi bardzo ważnym miejscem. Wystawiam piątkę.
brodacz - Gość

 2016-10-19, 20:17:46

Barber na Pradze w Koneserze to super wieść.
Już nie mogę się doczekać aż do was wpadnę na strzyżenie brody zamiast jeździć do centrum !
Potem zjem kolację w jednej z kilkunastu knajp w klimatycznym budynku w którym pracował mój dziadek. Mega gratulacje od warszawskiego hipstera! :)
wnuczek90 - Gość

 2016-11-17, 16:59:02

Po otwarciu koszyków czekam na otwarcie waszej części gastro która podobno też ma być okazała. Chętnie zjem obiad na terenie Konesera miejsca gdzie kiedyś pracował mój dziadek.
kevin - Gość

 2017-03-23, 21:30:02

Koneser to alternatywa dla zatłoczonych przestrzeni w centrum miasta gdzie na kawę czeka się 20 min o ile w ogóle znajdzie się miejsce w kawiarni! Mieszkam na Pradze od niedawna i pokochałem ten klimat starej Warszawy i ciesze się że kwartał będzie go posiadał! Nie mogę się doczekać by wpaść do środka wypić kawę i posłuchać wykładów w Google Campus!
Praga nowoczesna i kreatywna na dodatek klimatyczna nie przypominająca mordoru to coś czego szukałem w stolicy od powrotu z zagranicy!
tata74 - Gość

 2017-04-26, 00:49:38

Jestem starym mieszkańcem Pragi i pamiętam jak wyglądał kompleks jeszcze 10 lat temu. Dziś pisze się o Koneserze że może stać się wizytówką Pragi! Pękam z dumy i naprawdę trzymam kciuki za pomyślne i terminowe z zakończenie prac !
lokals - Gość

 2017-05-28, 16:03:47

Turniej piłki to wspaniała inicjatywa. Oby więcej inwestorów postępowało w ten sposób i zamiast zamykać się szczelnie za murami i domofonami wychodzili do mieszkańców okolic i tworzyli z nimi wspólnie klimat dzielnicy!
Brawo Koneser!

Odpowiedz