Zabudowa przy Bramie Portowej w Szczecinie coraz bardziej realna


2016.03.03
Autor: Radio Szczecin
Trwają przygotowania do zabudowy szczecińskiego kwartału przy Bramie Portowej, gdzie po wieloletnich staraniach wreszcie będzie mogła ruszyć budowa centrum handlowego, hotelu, biura i być może również apartamentów.

Działka przy Bramie Portowej należy do spółki Porto, która jest częścią przedsiębiorstwa budowlanego Calbud. Pierwotnie zabudowa tego terenu miała ruszyć już w połowie ubiegłego roku, jednak brak projektu architektonicznego zablokował rozpoczęcie inwestycji.

Jak informuje Radio Szczecin, zarządca terenu złożył już wniosek do magistratu o wydanie decyzji środowiskowej na remont i zabudowę działki. Za dwa miesiące ma zostać zakończony i opublikowany oficjalny projekt inwestycji wraz z upublicznieniem jego wizualizacji. Wtedy też - jak czytamy na łamach portalu Radia Szczecin - spółka Porto wystąpi do miasta o uzyskanie pozwolenia na budowę.

Według podawanych już wcześniej informacji, w kwartale u zbiegu ulic Kaszubskiej, Partyzantów i alei Niepodległości - właściciel działki - planuje wybudować galerię handlową, hotel, biura oraz być może także mieszkania. Remontu doczekać ma się stary, poniemiecki budynek, w którym mieściła się dawniej Galeria Centrum.

Nie jest znana dokładna data rozpoczęcia budowy, ale same prace budowlane mają potrwać co najmniej dwa lata.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.