Nowoczesny Posejdon powstanie w centrum Szczecina

2016.10.18

Na działce przy alei Niepodległości i Placu Brama Portowa powstanie centrum biurowo-konferencyjno-hotelowe Posejdon, które będzie miało łączną powierzchnię prawie 50 000 metrów kwadratowych. Inwestorem jest firma Porto Sp. z o.o.

Na początku bieżącego miesiąca uprawomocniło się pozwolenie na budowę szczecińskiego kompleksu Posejdon, który składał się będzie z biur, dwóch hoteli, centrum kongresowego oraz alei handlowej. Dzięki wydanej decyzji inwestor wreszcie może przystąpić do realizacji projektu.

Posejdon składał się będzie z powierzchni biurowej wynoszącej około 20 000 mkw., pokoi hotelowych o powierzchni prawie 12 000 mkw. oraz przestrzeni handlowo-usługowej o powierzchni ponad 3000 mkw. Pod kompleksem znajdzie się 2-kondygnacyjna hala garażowa na 301 stanowisk. Dodatkowo inwestycja zakłada powstanie sal konferencyjno-bankietowych z przestronnym foyer, które pomieści prawie 1000 osób.

Nowy Posejdon będzie połączeniem istniejącego dawnego Domu Towarowego z zupełnie nową częścią. Obiekt oferował będzie kondygnacje o powierzchni biurowej wynoszącej ponad 3 500 mkw.

Szczecin szykuje się do wielkiego skoku i dlatego Marriott otwiera w naszym mieście nie jeden, ale od razu dwa swoje hotele: znany czterogwiazdkowy Courtyard, dedykowany klientom biznesowym, oraz swój najnowszy format, czyli trzygwiazdkowe Moxy. Oba hotele zaoferują łącznie 248 pokoi dla 420 gości


- mówi Marcin Woźniak, Członek Zarządu Porto Sp. z o.o.

Oprócz lokali usługowych, w tym kawiarni i restauracji, w kompleksie stworzona zostanie nowa przestrzeń publiczna - ogólnodostępne patio ze śródmiejską zielenią oraz blisko 500-metrowy taras widokowy zlokalizowany na dachu budynku.

Inwestycja jest już skomercjalizowana w połowie, a oddanie nowego Posejdona do użytku zaplanowano na lipiec 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.