Rusza realizacja zabudowy działki szczecińskiego Posejdonu


2016.10.06
Autor: Gazeta Wyborcza
Rozpoczęły się pierwsze prace na działce dawnego domu towarowego Posejdon przy Bramie Portowej w Szczecinie. Powstać mają tutaj dwa hotele sieci Marriott, lokale biurowe wraz z częścią handlową. Inwestorem jest spółka Porto, należąca do Calbudu.

Ogrodzony został teren pomiędzy aleją Niepodległości, ulicami Partyzantów, Kaszubską i Bramą Portową. W pierwszej kolejności ruszają prace przy sieci energetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej. Na dniach inwestor powinien otrzymać prawomocne pozwolenie na realizację zabudowy po dawnym domu towarowym Posejdon.

Na działce, w nowej części, powstać mają dwa hotele - czterogwiazdkowy Courtyard i trzygwiazdkowy Moxy, w których łącznie znajdzie się 248 pokoi. W najwyższym swoim punkcie, 10-kondygnacyjny budynek będzie miał 35 metrów wysokości. Na szczycie obiektu zaplanowano Sky Bar o powierzchni 500 mkw.

Sam budynek Posejdonu niewiele się zmieni. Parter obiektu zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 3 000 mkw. Powyżej znajdą się biura i sale konferencyjne.

Łączna powierzchnia zabudowy przy Bramie Portowej ma wynieść 49 000 mkw., a koszt realizacji projektu to około 200 mln zł. W pierwszej kolejności powstanie 2-poziomowy podziemny parking samochodowy na 302 stanowiska. Według obecnego harmonogramu inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2019 roku.

Komentarze


  • Michał
    Gość
    2016-10-09 16:13:52
    Ekstra wkońcu ten brzydki rejon zabudują

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.