Szczeciński Posejdon zarządzany przez Savills. Wkrótce otwarcie hoteli

2020.05.25

Firma Savills została wybrana na zarządcę szczecińskiego kompleksu wielofunkcyjnego Posejdon, do którego wprowadzają się już pierwsi najemcy części biurowej.

Posejdon w Szczecinie to warty 350 mln zł kompleks biurowo-konferencyjno-hotelowy, który zrealizowany został w centrum miasta. Spółka Porto zrewitalizowała przedwojenny dom towarowy i go rozbudowała o nowoczesną przestrzeń. Posejdon to obecnie największy w Szczecinie kompleks typu mixed-use.

Kompleks przy alei Niepodległości oferuje niecałe 18 000 mkw. przestrzeni biurowej w standardzie technicznym klasy AA oraz prawie 5 000 mkw. powierzchni przeznaczonej pod handel i usługi. Dodatkowo w Posejdonie funkcjonowały będą dwa hotele sieci Marriott - czterogwiazdkowy Courtyard oraz trzygwiazdkowy Moxy, które łącznie zaoferują 255 pokoi. W kompleksie znajdzie się również największe i najnowocześniejsze centrum kongresowe w mieście na niemal 1 000 gości. Otwarcie hoteli zaplanowano na II połowę br.

Posejdon może się pochwalić certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Excellent. W kompleksie znajduje się ogólnodostępne patio z największą w Polsce zieloną ścianą – 150 m kw.

W szczeciński obiekcie funkcjonuje już część biurowa i handlowa, na której otwarte zostały sklepy Super-Pharm i Lidl. Planowane jest również oddanie do dyspozycji wszystkich odwiedzających kompleks taras widokowy na 35 piętrze z podniebnym barem na dachu budynku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Łukasz
    Gość
    2020-08-22 11:48:13
    Raczej na 35-tym metrze, pojechali z tymi piętrami

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.