Biurowiec Posejdon w Szczecinie nabiera kształtów

2017.10.26

Kompleks wielofunkcyjny Posejdon, który powstaje przy Placu Brama Portowa i alri Niepodległości w Szczecinie, osiągnął stan zerowy. Inwestorem projektu jest spółka Porto, a generalnym wykonawcą inwestycji PB Calbud.

Realizacja projektu nowego Posejdonu w Szczecinie, przebiega na dwóch frontach - wewnątrz istniejącego obiektu oraz w nowej części kompleksu. Dobiegają końca prace przy konstrukcji kondygnacji -1, natomiast w starym budynku prowadzone sa roboty polegające na skuciu tynków ze ścian i stropów.

Generalny wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud - wykona do końca roku stan surowy parteru i znacznej części pierwszego piętra Posejdonu. Wtedy też ruszą prace nad wykonaniem komór żelbetowych w ciągu ulicy Partyzantów.

Według harmonogramy, wykonana ma zostać również większość prac wewnątrz istniejącego obiektu tj. wyburzenie i wykonanie nowego stropu nad piwnicą, opartego na nowych stopach fundamentowych i słupach żelbetowych, montaż słupów i belek stalowych (ok. 100 ton) wzmacniających istniejącą konstrukcję budynku, a także oczyszczenie konstrukcji stalowych, stropów i posadzek z wykorzystaniem technologii piaskowania.

Inwestycja kompleksu Posejdon w Szczecinie, polega na rozbudowie i modernizacji obecnej części, co pozwoli na powiększenie powierzchni użytkowej do prawie 50 000 metrów kwadratowych. Część biurowa zajmie 20 000 mkw. i rozmieszczona zostanie na ośmiu kondygnacjach.

Hotele Courtyard i Moxy zaoferują 254 pokoje oraz centrum konferencyjne na prawie 1 000 osób. Lokale handlowo-usługowe znajdą się na dwóch najniższych kondygnacjach i będą dysponowały powierzchnią ponad 3 000 mkw.

Oddanie do użytku nowego Posejdonu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.