Szczeciński Posejdon przejdzie metamorfozę


2015.02.24
Autor: radioszczecin.pl
Nowy właściciel szczecińskiego Posejdona przy Bramie Portowej - firma Calbud - obiecuje, że jeszcze w tym roku mieszkańcy miasta będą mogli zrobić zakupy w historycznym budynku. Jak podają przedstawiciele inwestora, poziom komercjalizacji obiektu wynosi obecnie około 60 proc.

Według planów firmy Calbud w nowej części budynku, która zostanie dobudowana, znajdą się dwa hotele, jeden 4,5- lub 5-gwiazdkowy, a drugi o nieco niższym standardzie. Właściciel prowadzi negocjacje z największymi firmami z branży hotelarskiej, w tym m.in. Hiltonem, Sheratonem, Mariottem oraz Sofitelem.

W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie istniejący już budynek, a następnie na wolnej działce powstanie hotel z częścią biurowo-apartamentową. Za dwa miesiące ma być gotowa już koncepcja zagospodarowania całego terenu przy Bramie Portowej.

Całość ma być gotowa w 2018 roku, a koszt inwestycji szacowany jest na około 150 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.