Trwa budowa największego osiedla w zachodniej części Katowic

2015.07.17

Ruszyła realizacja drugiego etapu osiedla, które docelowo składać się będzie z około tysiąca mieszkań. Generalnym wykonawcą tej części Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach, podobnie jak pierwszego etapu prac, została firma Re-Bau z Krakowa. Inwestorem jest spółka TDJ Estate.

Drugi etap osiedla rozpoczął się od wykopów pod płytę fundamentową, makroniwelacją przed budową dróg i parkingów oraz ogrodzeniem i uporządkowaniem całego terenu inwestycji. W tej fazie projektu powstaną dwa nowe segmenty, w których łącznie znajdą się 192 mieszkania. Najpierw wybudowany zostanie budynek mieszkalny z 96 lokalami i parkingiem podziemnym. Oddanie do użytku tej części inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał 2016 roku.

Równolegle trwa przekazywanie mieszkań, które powstały w pierwszym etapie osiedla. Rozpoczęły się już także prace wykończeniowe, a wszystkie klucze mają zostać wydane do końca wakacji.

Osiedle Franciszkańskie powstaje na działce przy ulicy Kijowskiej w katowickiej Ligocie. Do tej pory oddano do użytku 6-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z 95 lokalami. Docelowo cały kompleks składał się będzie z około 1000 mieszkań.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.