W przyszłym roku ruszy budowa kompleksu Panorama Business & Reatil Park

2015.06.09

W Gdyni nie powstanie 120-metrowy budynek wysokościowy, który wybudowany miał być w ramach kompleksu Panorama Business & Reatil Park. Inwestor - Nova Investment - zrezygnował z budowy wieżowca na rzecz pięciu niższych budynków.

Jeszcze kilka lat temu, spółka Nova Investment planowała wybudować na działce przy Drodze Gdyńskiej - 120-metrowy biurowiec, który stałby się najwyższym budynkiem biurowym w Trójmieście. Teraz już wiemy, że inwestor zrezygnował z realizacji projektu w takim kształcie. Zamiast wieżowca powstanie pięć niższych obiektów o przeznaczeniu hotelowym, biurowym i być może także mieszkalnym z 200 lokalami.

Najwyższy budynek kompleksu będzie miał około 55 metrów. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który obejmuje teren przyszłej inwestycji został uchwalony podczas sesji gdyńskiej rady miejskiej w maju bieżącego roku.

Kompleks Panorama Business & Reatil Park realizowany będzie etapowo i składał się będzie z 55-metrowego biurowca, który jeśli nie zostanie wynajęty to zmieni funkcję na mieszkaniową z 200 lokalami. Ten 15-kondygnacyjny budynek powstanie od północnej strony działki. Dodatkowo wybudowane zostaną trzy biurowce, które będą miały wysokość kolejno - 41,5 metra, 50 metrów oraz 41,5 metra. Uzupełnieniem kompleksu będzie hotel z 120 pokojami w standardzie trzech gwiazdek i wysokości 34 metrów.

Kompleks dysponował będzie powierzchnią użytkową wynoszącą około 44,6 tys. mkw., nie wliczając w to budynku hotelowego.

Firma Nova Investment planuje jeszcze w tym roku złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. W pierwszej fazie projektu powstanie budynek biurowy o wysokości 41,5 metra, który zostanie zrealizowany w ciągu 14 miesięcy. Budowa kolejnych obiektów uzależniona będzie od tempa komercjalizacji pierwszego budynku.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arch-Deco z Gdynii, która zaplanowała, że budynki biurowe zostaną połączone 2-kondygnacyjnym ciągiem lokali o przeznaczeniu handlowo-usługowym.

Miejsca parkingowe zaplanowano na 2-kondygnacyjnym parkingu podziemnym. Docelowo stanowisk ma być około 800.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.