Kolejna część Parku Centralnego w Gdyni już gotowa

2020.09.30

Mieszkańcy Gdyni mogą już korzystać drugiego etapu Parku Centralnego o powierzchni 15 000 mkw. Docelowo park zajmie 6,1 hektara.

Druga część Parku Centralnego w Gdyni służy głównie rekreacji na świeżym powietrzu, a to dzięki rozbudowanemu placu zabaw, parku linowego czy skateparku. Całość uzupełnia fontanna, nowe miejsca odpoczynku i mnóstwo nowej zieleni. Za projekt architektoniczny II etapu odpowiada biuro Arch-Deco z Gdyni.

W zmodernizowanym i rozbudowanym placu zabaw pojawiły się m.in. nowe miejsca aktywności i zabaw, oświetlenie, ławki oraz specjalne miejsca do leżenia. Dużą atrakcją parku Centralnego jest nowy park linowy z ponad 9-metrową piramidą, siecią frisbee służącą do wspinania i balansowania oraz szlakiem linowym. Funkcjonujący już wcześniej skatepark zyskał nową część, która przeznaczona jest dla młodszych dzieci.

Nowym elementem w Parku Centralnym jest również podświetlana fontanna z dyszami wodnymi i mgielnymi, wyrzucającymi wodę na wysokość 2 metrów. Znajduje się tutaj również fragment ścieżki biegowej i wrotkarskiej.

Zmodernizowano też sąsiadujący układ drogowy: dla uspokojenia ruchu wyniesiono skrzyżowanie alei Marszałka Piłsudskiego z ulicą Legionów oraz pobliskie przejścia dla pieszych, zaprojektowano też nowy przystanek autobusowy od strony parku.

Park Centralny powstaje w centrum Gdyni podzielony został na strefy - pierwszy, zrealizowany już etap to strefa bardziej spokojna i wyciszona. W tej części kompleksu przy sprzyjającej porze można spotkać duże ilości ptaków, motyli czy niegroźnych dzikich pszczół. Można tam również skorzystać z siłowni terenowej, zagrać w bule, a osoby odwiedzające park z psami mogą odwiedzić zlokalizowany tam wybieg dla czworonogów.

Pierwsza strefa ma powierzchnię 11 000 mkw., z kolei oddana właśnie do użytku druga część Parku Centralnego ma 15 000 mkw. Trzecia, największa strefa, która obecnie jest w końcowej fazie projektowania, będzie miała powierzchnię 35 000 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.