Gdynia wzbogaci się o nowoczesny biurowiec K2


2020.01.07
Autor: Urbanity.pl
Vastint Poland zaprezentował projekt swojego najnowszego biurowca, który powstanie przy ulicy Kieleckiej 2 w Gdyni. Prace budowlane przy budynku biurowym K2 rozpoczną się na początku br.

Biurowiec K2 będzie nowoczesną inwestycją biurową, która oferuje 11 400 mkw. powierzchni najmu. 6-kondygnacyjny budynek spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Zasadnicze prace budowlane rozpoczną się na początku tego roku, a ich generalnym wykonawcą będzie firma CFE Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada Vastint we współpracy z pracownią architektoniczną APA Wojciechowski.

K2 nawiązywał będzie do architektonicznej tradycji modernizmu. Modułowa, powtarzalna elewacja składa się z białych, obłych profili, a ich kształt odnosi się do żagli i architektury okrętowej, obecnego w Gdyni stylu „Streamline” lat 30-tych. Na parterze biurowca znajdzie się recepcja oraz stylowe lobby z nieformalnymi i wygodnymi strefami współpracy i spotkań. Pod budynkiem zaplanowano dwukondygnacyjną halę garażową na 136 stanowisk. Z kolei rowerzyści będą mogli korzystać ze stojaków rowerowych oraz szatni z prysznicami.

Oddanie do użytku biurowca K2 zaplanowano na połowę 2022 roku.

Komentarze


  • ZSUEDAT
    Użytkownik
    2020-01-08 07:10:29
    gdynianie *ygają modernizmem , zwłaszcza tą kichą Dworca głownego , to nie jest architektura to brutalizm

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.