Gotowy I etap Riverview. Będą kolejne fazy gdańskiej inwestycji

2020.06.18

Nad brzegiem Motławy, obok Wyspy Spichrzów w Gdańsku powstał zespół budynków mieszkalnych Riverview, którego deweloperem jest firma Vastint Poland. W planach jest kolejny etap wraz z rewitalizacją historycznych budynków.

Riverview zlokalizowany jest na działce przy ulicy Angielska Grobla, z ekspozycją na wyspę Ołowiankę i Polską Filharmonię Bałtycką. W ramach tego etapu prac powstał zespół siedmiu budynków mieszkalno-usługowych z 282 lokalami na sprzedaż.

Największe mieszkania mają metraże przekraczające 100 mkw., a ich dodatkowym atutem jest widok na wyspę Ołowiankę, Motławę i pierzeje historycznych kamienic w sąsiedztwie zabytkowego Żurawia Gdańskiego. Wszystkie lokale w Riverview są do kupienia w standardzie wykończenia umożliwiającym wprowadzenie się niemal od zaraz.

Inwestycję charakteryzują strzeliste bryły budynków z ceglaną elewacją i spadzistymi dachami nawiązują do historycznej zabudowy miasta. Deweloper będzie ubiegał się o pierwszy w Polsce certyfikat LEED dla projektu mieszkaniowego.

Vastint Poland już zapowiedział, że na terenie dawnych zakładów mięsnych zrealizowany zostanie drugi etap inwestycji. W ramach tej fazy projektu powstanie zabudowa mieszkalna z punktami usługowymi i kulturalnymi. Dodatkowo zrewitalizowane zostaną historyczne obiekty i wkomponowane w nowoczesną architekturą.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą była firma CFE Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.