Vastint rusza z realizacją inwestycji Riverview w Gdańsku

2017.06.27

Wybrany został generalny wykonawca, który zrealizuje kompleks budynków mieszkalno-usługowych Riverview, zlokalizowany naprzeciwko gdańskiej wyspy Ołowianka. Inwestycja powstanie w ciągu 24 miesięcy.

Inwestycja Riverview składała się będzie z siedmiu budynków o charakterze mieszkalno-usługowym, które powstaną nad brzegiem Motławy. Projekt kompleksu powstał w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Szereg zastosowanych rozwiązań budowlano-technicznych ma w przyszłości pozwolić na ubieganie się o certyfikat LEED dla tego projektu.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma CFE Polska, należąca do do belgijskiej Grupy CFE. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu i potrwają dwa lata. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni APA Wojciechowski.

Riverview będzie pierwszym projektem mieszkaniowym spółki Vastint Polska w naszym kraju. Deweloper planuje rozpoczęcie procesu sprzedaży planowanych 282 mieszkań latem przyszłego roku.

Vastint Poland to spółka, która do tej pory znana była głównie z realizacji inwestycji biurowych, takich jak: Business Garden i hoteli, m.in. Courtyard by Marriott w Gdyni i Marriott Resort & Spa w Sopocie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.