Kameralny biurowiec w Gdyni osiągnął docelową wysokość


2021.03.15
Autor: Urbanity.pl
Symbolicznym zawieszeniem wiechy uwieczniono osiągnięcie docelowej wysokości i zakończenie prac konstrukcyjnych biurowca K2 w Gdyni.

Biurowiec K2 w Gdyni zlokalizowany jest na działce przy ulicy Kieleckiej 2, a jego budowa osiągnęła kolejny kamień milowy. Na szczycie budynku zawieszono wiechę, a to oznacza, że inwestycja osiągnęła swoją docelową wysokość 25 metrów. Świętowanie zakończenia prac konstrukcyjnych odbyło się po niespełna 14 miesiącach od rozpoczęcia budowa biurowca.

Kameralny budynek biurowy firmy Vastint w Gdyni nawiązuje swoim wyglądem do architektonicznej tradycji modernizmu gdyńskiego. K2 powstaje na skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta - ulicą Śląską i oferuje 11 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. 6-kondygnacyjny budynek dysponował będzie 138 miejscami parkingowymi w dwupoziomowej podziemnej hali garażowej. Dla miłośników jednośladów przygotowane zostaną miejsca postojowe dla rowerów na zewnątrz biurowca oraz szatnie z prysznicami w hali garażowej.

K2 przy Kieleckiej powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa oraz wymogami certyfikacji LEED. Inwestycja będzie gotowa pod koniec br., a pierwsi najemcy powinni się wprowadzić już w połowie 2022 roku.

Komentarze


 • MARTA
  Gość
  2021-03-15 17:28:25
  Super taki biurowiec ze powstał :)

 • Gość
  Gość
  2021-03-16 14:48:12
  Taa w centrum budujmy biurowce a mieszkania na o rzeczach a za parę lat będą próby reanimacji centrum bo po 17 nikogo nie będzie a życie towarzyskie na obrzeżach...

 • Lol
  Gość
  2021-03-16 17:03:24
  Widzę że osoba powyżej mnie narzeka na biurowce, na brak mieszkań, pewnie jeszcze na słona wodę w morzu i cztery koła w aucie.
  Weź się do roboty, kup chatę w centrum i wynajmuj biuro pod nosem. Tyle.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.