Gdynia z nowoczesnym biurowcem K2 w stylu „Streamline” lat 30


2022.05.10
Autor: Urbanity.pl
Biurowa mapa Gdyni została wzbogacona o nowoczesny biurowiec K2, zrealizowany przez firmę Vastint Poland. Architektura budynku nawiązuje do gdyńskich tradycji modernizmu.

Biurowiec K2 powstał na działce przy ulicy Kieleckiej, nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana i ma kształt litery „H”. Na sześciu piętrach budynku dostępne jest 11 400 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na jego użytkowanie.

Projekt architektoniczny budynku odwołuje się do gdyńskiej tradycji modernistycznej. Inwestycję wyróżnia m.in. typowa dla białej, gdyńskiej zabudowy, kolorystyka elewacji oraz rytmiczne rozmieszczone pionowe panele, których kształt stanowi odniesienie do architektury okrętowej, w szczególności obecnego w Gdyni stylu „Streamline” lat 30.

Dżafar Bajraszewski, architekt z trójmiejskiego oddziału pracowni APA Wojciechowski Architekci, gdzie powstał projekt budynku, wyjaśnia: „Białe panele obrazują żagle na wietrze. Dzięki temu ta minimalistyczna elewacja stała się dynamiczna. Wygląda inaczej w zależności od tego pod jakim kątem się na nią patrzy, a dodatkowo, w zależności od pory dnia inaczej układają się na niej cienie”.

ZDJĘCIA GOTOWEGO BIUROWCA K2

Biurowiec K2 dysponuje dwupoziomową, podziemną halą garażową na 136 miejsc parkingowych, szatniami dla rowerzystów oraz miejscami postojowymi dla jednośladów. Inwestycja spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Pierwszy najemcą biurowca będzie firma spedycyjna C. Hartwig, która wprowadzi się do nowego biura we wrześniu tego roku.

Projekt architektoniczny przygotowała gdyńska pracownia APA Wojciechowski. Proces budowlany prowadzony był przez firmę wykonawczą CFE Polska.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.