Stan surowy Officyny w Gdańsku

2018.11.09

Powstający w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, budynek biurowy Officyna osiągnął już stan surowy. Z tej okazji, 8 listopada br., odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy.

Biurowiec Officyna w Gdańsku dysponował będzie powierzchnią najmu na poziomie ponad 5 000 mkw., z czego prawie 4 200 mkw. przeznaczone zostanie pod biura.

- Niedawno zakończyliśmy stan surowy otwarty inwestycji. Mimo licznych wyzwań natury geologicznej i budowlanej, które dostarczył nam teren tej budowy, główne prace realizowane są zgodnie z terminem, a spodziewane uzyskanie pozwolenia na użytkowanie to sierpień przyszłego roku – mówi Piotr Nisiewicz, kierownik projektu w firmie Torus, będącej deweloperem obiektu. - W najbliższym czasie wykonywane będą prace elewacyjne (ocieplenie i montaż ślusarki aluminiowej budynku), równolegle izolacja i termoizolacja dachu. Trwają już prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz budynku – dodaje.

Gdański biurowiec będzie miał pięć kondygnacji, z czego parter zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Powyżej pomieszczenia biurowe - piętra od I do III o powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., IV blisko 900 mkw. Na IV pietrze znajdzie się taras. Officyna to również 20 miejsc parkingowych zlokalizowanych w garażu podziemnym oraz kilkadziesiąt miejsc naziemnych. Biurowiec posiadał będzie również szatnie i parking dla rowerów.

Officyna, która zlokalizowana jest przy alei Grunwaldzkiej 50, w miejscu dawnej siedziby firmy Chemia, certyfikowana jest w systemie LEED. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia APA Wojciechowski z Warszawy. Inwestorem jest spółka Torus.

Oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.