Polski Hak w Gdańsku zostanie zagospodarowany


2020.11.17
Autor: Urbanity.pl
Grupa Capital Park zawarła przedwstępną umowę zakupu dwóch działek na tzw. Polskim Haku w Gdańsku. Wiadomo, co zamierza tam zrealizować nowy właściciel.

Portfolio Capital Park zostało powiększone o dwie działki w Gdańsku o łącznej powierzchni 1,3 hektara przy ujściu Motławy do Martwej Wisły, na tzw. Polskim Haku. Właśnie zawarta została przedwstępna umowa zakupu. Działki położone są na terenie portowym, zatem do finalizacji zakupu niezbędne są uzgodnienia z właściwymi urzędami, na podstawie których finalną zgodę wyda Minister ds. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Grupa Capital Park zamierza poprzez inwestycję w tym miejscu, uczynić nową wizytówkę tej części Gdańska. Inwestor ma w planach realizację na tzw. Polskim Haku zabudowy z dominującą funkcją mieszkaniową, która zostanie wzbogacona o funkcje handlowo-usługowe oraz ogólnodostępną, otwartą dla wszystkich mieszkańców Gdańska i turystów przestrzeń rekreacyjną.

Inwestycja jest w początkowej fazie realizacji - przed inwestorem etap przygotowawczy z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń na finalizację transakcji oraz wypracowanie koncepcji architektonicznej.

Polski Hak to teren o bogatej historii – w XVI wieku stanowił on swego rodzaju wodne rogatki miasta i był zajmowany głównie przez rybaków, którzy mieli tam swoją osadę. Ze względu na zły stan techniczny nabrzeża przy Polskim Haku i bardzo duże zainteresowanie inwestorów terenami w tej okolicy, w ubiegłym roku ruszył jego generalny remont. Odpowiada za niego Urząd Morski w Gdyni, a głównym wykonawcą jest firma Budimex. Zakończenie prac planowane jest na początek 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.