Kamień węgielny pod budowę biurowca Officyna

2018.06.20

W gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz trwa budowa nowoczesnego budynku biurowego Officyna, którego inwestorem jest spółka Torus. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budowę I etapu biurowca.

Biurowiec Officyna to gdański projekt firmy Torus, który realizowany będzie w dwóch etapach. Łącznie inwestycja zaoferuje 11 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, z czego ponad 9 000 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe.

Obecnie powstaje budynek o powierzchni 5 200 mkw., w tym prawie 4 200 mkw. to lokale biurowe, a blisko 900 mkw. pomieszczenia handlowo-usługowe. 20 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Biurowiec powstaje przy alei Grunwaldzkiej 50 i składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków. I etap inwestycji to 5-kondygnacyjny obiekt z podziemną halą garażową, w którym na wyższych kondygnacjach znajdą się pomieszczenia biurowe z tarasem na czwartym piętrze. Officyna posiadała będzie również infrastrukturę dedykowaną rowerzystom - szatnie i miejsca postojowe dla rowerów.

II etap Officyny, zlokalizowany w głębi działki, składał się będzie z 4-kondygnacyjnego budynku z podziemnym garażem o powierzchni nieco większej od pierwszego biurowca. Budowa ma ruszyć pod koniec października tego roku.

Inwestycja certyfikowana jest w systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants. Biurowiec zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.