Zgoda na wybudowanie Galerii Dekada w Nysie


2017.01.23
Autor: Urbanity.pl
Jest zgoda na budowę galerii handlowej Dekada, którą Grupa Dekada, zamierza wybudować na działce przy ulicy Kolejowej w Nysie. Rada Miejska uchwaliła w tej sprawie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

18 stycznia br. uchwalony został Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla działki, na której powstać ma galeria handlowa Dekada. Obecnie inwestor może wystąpić o pozwolenie na budowę, co umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku.

Galeria Dekada w Nysie będzie dwupoziomowym budynkiem handlowym o powierzchni wynoszącej 19 000 metrów kwadratowych, na której znajdzie się około 80 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz strefa rozrywki. W obiekcie znajdzie się 4-ekranowe kino, a pod galerią zaplanowano parking samochodowy na ponad 440 stanowisk.

Obecnie trwa komercjalizacja Dekady, w której wiadomo, że swój lokal otworzą takie marki jak: CCC (680 mkw.) czy Yes. Komercjalizacją obiektu zajmuje się BOIG Property Consulting.

Za koncepcję architektoniczną odpowiada Pracownia Air Projekt z Warszawy, którzy przy projektowaniu galerii zadbali m.in. o zachowanie elementów historycznych ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej.

Inne wiadomości o Galeria Dekada, BOIG Property Consulting, Dekada Realty, Air Projekt Robert Głowacki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.