Nyski kamień pod Dekadę

2019.05.21

Na budowie galerii Dekada Nysa odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Inwestycja będzie największym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Nysie.

Dekada Nysa oferuje około 27 000 mkw. powierzchni, z czego 19 000 mkw. to powierzchnia GLA, na której znajdzie się około 80 sklepów i punktów usługowych oraz strefa rozrywki z multipleksem kinowym. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z parkingu samochodowego na prawie 400 stanowisk.

Galeria powstaje w centrum miasta, pomiędzy Rynkiem a dworcem autobusowym i kolejowym. Budowa rozpoczęła się w IV kwartale 2018 roku i przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace nad konstrukcją żelbetową parkingu podziemnego, stropem nad kondygnacją -1 oraz kanalizacją podposadzkową. Następnie rozpoczną się roboty konstrukcyjne związane z wznoszeniem budynku, roboty instalacyjne elektryczne i sanitarne. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Adamietz ze Strzelec Opolskich.

Równolegle trwa komercjalizacja Dekady. Wśród najemców galerii znajdziemy takie marki jak: Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula i Wólczanka, Kubenz, Big Star, CCC, Quiosque, 4F, Martes Sport, 50 style, Empik, RTV Euro AGD, Swiss, Yes, Briju, Pepco, KiK oraz Grycan i So!Coffee czy4 salowe kino. Za wynajem powierzchni handlowej w obiekcie odpowiedzialna jest firma BOIG.

Projekt architektoniczny nyskiej Dekady powstał w biurze JSK Architekci z Warszawy. W elewację budynku wkomponowane zostanie historyczne, ceglane ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, od strony ulicy Drzymały powstanie także szklany pasaż z zachowanymi fragmentami przedwojennej kostki granitowej. Obiekt został podzielony na bryły o różnym wykończeniu elewacji, z kolorystyką nawiązującą do historii miejsca, przy jednoczesnym zastosowaniu szkła i naturalnej zieleni.

Inwestorem i deweloperem Dekada SA. Otwarcie Dekady Nysa zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • keram
    Gość
    2019-06-27 16:23:49
    No i wreszcie bedzie mial gdzie pOsel sanocki chodzic na zakupy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.