Budowa nyskiej Dekady coraz bliżej


2017.11.23
Autor: Urbanity.pl
Z początkiem przyszłego roku rozpocznie się realizacja śródmiejskiej galerii handlowej Dekada w Nysie, której inwestorem jest spółka Dekada. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano w połowie 2019 roku.

Galeria Dekada Nysa będzie 2-kondygnacyjnym budynkiem handlowo-usługowym, który zaoferuje około 25 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 19 000 mkw. to powierzchnia najmu. Łącznie w budynku znajdzie się około 80 sklepów, restauracje i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem.

Zmotoryzowani klienci galerii będą mieli do dyspozycji parking podziemny na ponad 400 stanowisk.

Inwestycja powstanie w centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ulicy Bema.

9 sierpnia 2017 roku nastąpiło uprawomocnienie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego uchwalonego przez Radę Miejską w Nysie na początku lipca 2017 roku. W grudniu projekt budowlany będzie gotowy i na tej podstawie Dekada jeszcze w tym samym miesiącu wystąpi o pozwolenie na prace rozbiórkowe, a na początku 2018 roku o pozwolenie na budowę. Budowa będzie trwała około półtora roku, otwarcie Dekady Nysa planowane jest w połowie 2019 roku.

Nad projektem architektonicznym galerii pracuje biuro JSK Architekci. W stosunku do pierwszych koncepcji architektura obiektu została "ocieplona" kolorystycznie. Będą dominować kolory nawiązujące do przedwojennego ogrodzenia z cegły, które w większości zostanie zachowane. Jednocześnie, w odniesieniu do opinii mieszkańców, władz miasta i konserwatorów zabytków obiekt został podzielony na wiele różnych brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym z zastosowaniem cegły i naturalnej zieleni, aby był postrzegany jako lekki i nie dominujący nad otoczeniem.

Wśród marek jakie już podpisały umowy najmu w Dekadzie będą m.in. Rossmann, Empik, CCC, Martes Sport, Swiss, Briju, Yes, Quiosque, 4F, Grycan, So Coffee oraz Sphinx. Komercjalizacją obiektu zajmuje się BOIG Property Consulting.

Inne wiadomości o Galeria Dekada, JSK Architekci, Dekada Realty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.