Coraz bliżej otwarcia galerii Dekada Nysa


2020.01.29
Autor: Urbanity.pl
Trwają intensywne prace na terenie największej i najnowocześniejszej galerii handlowej w Nysie. Otwarcie Dekady zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace na terenie galerii handlowej Dekada Nysa. W grudniu 2019 roku dobiegły końca prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowej i murowej budynku, zamontowana konstrukcja stalowa i pokrycie dachu. Równolegle rozpoczęły się prace elewacyjne, czego efektem jest gotowa część elewacji z efektownymi przeszkleniami i elementami klinkierowymi nawiązującymi do historycznej zabudowy.

Wszystkie działania zaplanowane na 2019 rok zostały zrealizowane planowo, teraz możemy skupić się w głównej mierze na pracach wewnątrz budynku, tak aby zapewnić najemcom jak najwięcej czasu na przygotowanie swoich salonów do otwarcia. Wnętrze Dekady Nysa oparte będzie na przejrzystym i funkcjonalnym układzie z centralnym, dwukondygnacyjnym pasażem handlowym doświetlonym światłem dziennym. Zarówno pasaż jak i liczne przeszklenia galerii sprawią, że budynek będzie otwarty na otaczający go krajobraz, lekki i, pomimo swoich rozmiarów, nie dominujący, a wpisany w proporcje miejskiej zabudowy
powiedział: Arkadiusz Gawron, Project Manager, BOIG.

Dekada Nysa ma powierzchnię 27 000 mkw., z czego 19 000 mkw. zostało przeznaczonych pod handel i usługi. Łącznie w nyskiej galerii otwartych zostanie 80 sklepów wraz ze strefą rozrywki i lokalami gastronomicznymi. Wśród lokali, jakie pojawią się w Dekadzie są m.in. Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula, Wólczanka czy Martes Sport, 50 style, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Yes, Briju, Pepco, KiK i Swiss. W galerii funkcjonowało będzie także 4-salowe kino.

Nyska Dekada powstaje w centrum miasta, w pobliżu dworca autobusowego i kolejowego. Projekt zakłada także budowę parkingu na 400 miejsc. Za projekt architektoniczny odpowiada JSK Architekci. Inwestorem i deweloperem jest Dekada S.A., z kolei generalnym wykonawcą firma Adamietz.

Otwarcie galerii Dekada Nysa zaplanowano na druga połowę tego roku.

Inne wiadomości o Galeria Dekada, JSK Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.