Po wakacjach otwarcie Dekady Nysa. Powiększa się lista sklepów


2020.06.15
Autor: Urbanity.pl
W Nysie powstaje największa i najnowocześniejsza w mieście galeria handlowa, której otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał bieżącego roku. Trwają już prace wykończeniowe w projekcie Dekada Nysa.

Dekada Nysa to nowoczesna galeria handlowa, która powstaje na działce u zbiegu ulic Kolejowa i Wolności. Dekada S.A., jako inwestor i deweloper podał już datę otwarcia obiektu. Pierwsze zakupy mieszkańcy Nysy i okolic będą mogli zrobić w listopadzie tego roku.

Nyska Dekada po otwarciu będzie największą i najnowocześniejszą inwestycją handlową w mieście. Galeria stworzy około 600 nowych miejsc pracy. Budowa galerii rozpoczęła się w maju 2019 roku i przebiega zgodnie z harmonogramem. Dekada ma już gotową elewację, a wewnątrz budynku zrealizowane zostały najważniejsze prace wykończeniowe, w 90 proc. zostały już wydzielone lokale handlowe.

Obecnie wykonawca inwestycji skupia się na przebudowie ulicy Wolności oraz odtworzeniu XIX-wiecznego muru Gazowni Miejskiej, który zostanie wkomponowany w bryłę Dekady Nysa.

Inwestycja o łącznej powierzchni całkowitej na poziomie 27 000 mkw., oferuje 19 000 mkw. powierzchni GLA, na której otwartych zostanie 80 sklepów uzupełnionych o strefę rozrywki, lokale gastronomiczne i 4-salowe kino.

W Dekadzie otwarte zostaną takie sklepy jak: Sinsay, Reserved, CCC, Big Star, House, Vistula, Martes Sport, Smyk, Douglas, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK. Wynajmem powierzchni handlowej w obiekcie zajmuje się firma BOIG.

Galerie handlowe pod marką Dekada otwarte zostały już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Obecnie powstają podobne obiekty w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Inne wiadomości o Galeria Dekada

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.