Rozpoczyna się budowa galerii Dekada w Nysie


2018.10.09
Autor: Urbanity.pl
Dekada SA, inwestor i deweloper, posiada już pozwolenie na budowę galerii Dekada, usytuowanej w centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym. Otwarcie zaplanowano na jesień 2020 roku.

Galeria handlowa Dekada w Nysie będzie 2-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni około 27 000 mkw., z czego 19 000 mkw. przeznaczonych zostanie pod wynajem. Łącznie inwestycja zaoferuje około 70 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz 4-salowe kino.

Dekada Nysa została podzielona na wiele brył o różnym wykończeniu elewacji i zastosowanych materiałach. Dominować będzie ceglane ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które w większości zostanie zachowane i wkomponowane w elewację budynku. Dodatkowo, od strony ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową.

Zmotoryzowani będą mogli korzystać z podziemnego parkingu samochodowego na 400 stanowisk. Nyska inwestycja powstaje na działce przy ulicy Bema, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JSK Architekci z Warszawy.

Równolegle z rozpoczęciem budowy galerii trwała komercjalizacja obiektu, za co odpowiada firma BOIG Property Consulting. Powierzchnie wynajęte i ostatecznie zarezerwowane stanowią ponad 72 proc.

Inne wiadomości o Galeria Dekada

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.