Historyczne elementy w galerii Dekada Nysa


2017.02.15
Autor: Urbanity.pl
W drugiej połowie 2018 roku otwarta zostanie galeria handlowa Dekada w Nysie, której koncepcję architektoniczną przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy. Projekt połączy elementy XIX-wiecznej zabudowy z nowoczesnymi trendami.

Dekada Nysa zaoferuje 19 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, na której znajdzie się około 80 sklepów oraz punkty gastronomiczne i kawiarnie. Inwestor zaplanował również specjalną strefę rozrywki, gdzie dostępny będzie czteroekranowy multipleks kinowy.

Zmotoryzowani będą mogli skorzystać z podziemnego parkingu samochodowego na ponad 440 stanowisk.

Koncepcję architektoniczną przygotowała warszawska Pracownia Air Projekt.

Obiekt zlokalizowany będzie w miejscu dwóch historycznych kwartałów miejskich. Bryła budynku będzie prosta, z zaakcentowaniem głównych wejść od strony ul. Wolności i ul. Bema. Jego elementem charakterystycznym stanie się przeszklony, lekkiej konstrukcji łącznik w miejscu istniejącej ulicy Drzymały. Dzięki licznym przeszkleniom budynek będzie się otwierał na otaczający go krajobraz. Elewacje zostaną wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak szkło, płyty ceramiczne i płyty HPL. Planuje się również wprowadzenie roślinności na elewację budynku. Od strony ul. Piastowskiej zaprojektowano pełnej wysokości zieloną ścianę


- mówi architekt Robert Głowacki, biuro projektowe Air Projekt.

Odtworzone zostanie historyczne ogrodzenie XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które według planów architektów, zostanie częściowo wkomponowane w elewację Dekady.

Komercjalizacją galerii nyskiej zajmuje się BOIG Property Consulting, który ostatnio podpisał umowę z firmą CCC.

Inne wiadomości o Galeria Dekada, BOIG Property Consulting, Dekada Realty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.