Dekada Nysa coraz bliżej rozpoczęcia budowy

2016.09.01

Dekada S.A. zakończyła już procedurę uzgadniania projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. Jest to kolejny krok w kierunku rozpoczęcia budowy galerii Dekada Nysa.

Projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwić ma wybudowanie Dekady Nysa, został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. Następnie publicznie wyłożony zostanie projekt Planu, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu inwestycji.

Nasze przygotowania do inwestycji i procedury zmierzające do rozpoczęcia budowy obiektu idą w dobrym kierunku. Przygotowaliśmy szczegółową koncepcję budowy Galerii Dekada, która ma być zlokalizowana w ścisłym centrum Nysy i obecnie jesteśmy na finiszu procedury zmiany Planu Miejscowego. Rozpoczęcie budowy planujemy na początku 2017 roku


- komentuje Aleksander Walczak, Prezes Dekada S.A.

Galeria Dekada ma być 2-poziomowym budynkiem handlowym o powierzchni najmu na poziomie 19 600 metrów kwadratowych. Łącznie w obiekcie znajdzie się około 70 lokali, w tym restauracje, kawiarnie oraz strefa rozrywki. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej, gdzie znajdzie się ponad 420 stanowisk. Nyska Dekada to również 4-salowy multipleks kinowy.

Obecnie przygotowujemy się do głosowania przez Radę Miejską, które powinno odbyć się we wrześniu. Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie budowy inwestycji


- komentuje Ryszard Urbański, Dyrektor Inwestycyjny Dekada S.A

Warszawska pracownia Air Projekt przygotowała koncepcję architektoniczną Dekady Nysa, a komercjalizacją obiektu zajmuje się BOIG Property Consulting.

Pierwsze prace budowlane mają ruszyć na początku przyszłego roku i potrwać do pierwszej połowy 2018 roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 100 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Dekada, BOIG Property Consulting

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.