Coraz bliżej rozpoczęcia budowy galerii Dekada w Nysie

2015.06.26

Radni Nysy przystąpili do prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ulicy Kolejowej, na której od 3 lat - spółka Dekada - chce wybudować galerię handlowo-rozrywkową.

Działka, na której powstać ma nowoczesna galeria handlowa, to teren dawnej zajezdni MZK. W 2012 roku, teren o powierzchni około 1,5 ha został zakupiony przez spółkę Dekada. Działka znajduje się przy ulicy Kolejowej, naprzeciwko Urzędu Miasta.

Dekada Nysa ma być 3-kondygnacyjnym budynkiem handlowym o powierzchni najmu 15 tys. mkw., na której funkcjonować ma około 50 lokali handlowo-usługowych, w tym liczne kawiarnie, restauracje oraz specjalna strefa rozrywki. Dla zmotoryzowanych powstać ma także podziemna hala garażowa na 350 stanowisk.

W nyskim centrum handlowym mieścić się będzie także czterosalowy multipleks kinowy na co najmniej 1000 miejsc. Koszt inwestycji szacowany jest na około 70 mln zł.

Działka przy ulicy Kolejowej została zakupiona przez inwestora w 2012 roku. Od tego momentu rozpoczęły się starania spółki Dekada o uzyskanie pozwolenia na budowę galerii. Na niekorzyść inwestora działał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wykluczał wybudowanie na tej działce obiektu handlowego wielkopowierzchniowego. Poprzednie władze Nysy nie wyraziły zgody na zmiany w planie, podając alternatywną lokalizację dla galerii, ale na obrzeżach miasta.

Możliwość realizacji inwestycji przy ulicy Kolejowej, nastąpiła po listopadowych wyborach samorządowych i zmianie władz w mieście, która ma pozytywne nastawienie dla tej galerii. Inwestor rozpoczął procedury administracyjne i jak podają obecnie przedstawiciele spółki Dekada, przygotowania do rozpoczęcia inwestycji są już w połowie drogi.

W lutym bieżącego roku radni zagłosowali pozytywnie za wnioskiem otwierającym prace nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, a kilka tygodni temu Rada Miasta Nysa zagłosowała pozytywnie za przystąpieniem do prac zmianą Planu Miejscowego.

Przed końcem bieżącego roku, powinny zakończyć się procedury nad zmianą Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, pierwsze prace budowlane rozpoczną się do połowy 2016 roku.

Planowany termin oddania obiektu do użytku to czwarty kwartał 2017 roku.

Projekt architektoniczny obiektu przygotowała Pracownia Air Project.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Dekada, Dekada Realty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.