Znamy operatora kina w projekcie ArtN w Warszawie

2018.09.03
Autor: Urbanity.pl

Grupa Capital Park, jako inwestor warszawskiej inwestycji ArtN, podpisał umowę z operatorem sieci OH Kino, które zostanie uruchomione wraz z otwarciem całego kompleksu, czyli pod koniec 2020 roku.

ArtN to kompleks wielofunkcyjny powstający w ramach rewitalizacji dawnej fabryki Norblina na warszawskiej Woli, zlokalizowany pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Powoli poznajemy najemców inwestycji, której inwestorem jest Grupa Capital Park.

Pod koniec 2020 roku otwarte zostanie w ArtN - OH Kino, które zajmie powierzchnię 3 300 mkw. i składać się będzie z siedmiu sal położonych na 1. kondygnacji. Sieć zaproponuje widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. Koncept ten łączy najcenniejsze dla widzów cechy multipleksu oraz kin studyjnych. Jego głównym założeniem jest prezentowanie seansów filmowych na wysokim poziomie multimedialnym i technologicznym - jak w multipleksie – ale w kameralnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych.

ArtN zaoferuje łącznie ponad 64 000 mkw. powierzchni użytkowej, z czego 40 000 mkw. zajmą biura, a pozostałe 24 000 mkw. zostanie zagospodarowane pod lokale handlowo-usługowe, część kulturalną i gastronomiczną. Rewitalizacja terenów dawnej fabryki Norblina polega na odnowieniu 9 zabytkowych budynków i 2 historycznych, a także 44 maszyn i urządzeń z dawnej fabryki.

Zwieńczeniem projektu, bezpośrednio nawiązującym do historii miejsca, będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów,
a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.