Z początkiem nowego roku rusza budowa Bohemy w Warszawie

2017.12.04

Na początku 2018 roku rozpocznie się realizacja pierwszego etapu inwestycji Bohema w Warszawie, której deweloperem jest firma Okam Capital. Już 8 grudnia uruchomione zostanie biuro sprzedaży na terenie projektu, przy ulicy Szwedzkiej 20.

Inwestycja Bohema zlokalizowana jest przy ulicy Szwedzkiej na warszawskiej Pradze. Nowoczesne apartamentowce ze wszystkimi udogodnieniami, harmonijnie wpisać się mają w otoczenie i nawiązywać do rewitalizowanej fabryki.

Pierwszy etap inwestycji, którego sprzedaż już trwa, składał się będzie z trzech budynków - dwóch 7-kondygnacyjnych oraz jednego 5-kondygnacyjnego, w których powstaną łącznie 303 mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 27 do 135 metrów kwadratowych.

Nowe budynku nawiązywały będą swoją architekturą do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach.

Wewnętrzny dziedziniec to przeplatanie się betonowych elementów małej architektury z projektowaną zielenią zarówno niską jak i wysoką. Mieszkańcy Bohemy będą mogli również korzystać z zielonego skwerku.

8 grudnia podwoje otwiera biuro sprzedaży na terenie Bohemy, w jednym z historycznych budynków przy ulicy Szwedzkiej 20.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci Sp. z o.o. z wyłączeniem budynków komercyjnych wokół komina tj.: Warzelnia, Glicerynownia i Kotłownia, za którą odpowiada pracowania SUD Architekci.

Realizacja I etapu rozpocznie się na początku 2018 roku i potrwa do przełomu trzeciego/czwartego kwartału 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.