Ponad 120-letnia Warzelnia zmieni się w nowoczesny apartamentowiec z loftami. Znamy szczegóły inwestycji


2023.01.24
Autor: Monika Kiereś
Poznaliśmy już końcową wizję rewitalizacji zabytkowego budynku Warzelni mieszczącego się przy ulicy Szwedzkiej na Pradze Północ. Inwestycja realizowana jest w ramach kompleksu Bohema - Strefa Praga, którego inwestorem jest Okam Capital.

Okam Capital zaprezentował wizualizacje oraz szczegóły rewitalizacji Warzelni w inwestycji Bohema - Strefa Praga. W ponad 120-letnim budynku powstaną wyjątkowe na skalę Warszawy lofty. Deweloper posiada już prawomocne pozwolenie na prace budowlane i rozpoczął już działania związane z rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Warzelnia ma być perełką w sercu warszawskiej Bohemy, w której znajdzie się 67 loftów o ponadprzeciętnej wysokości prawie 3,5 metra. Apartamenty wyposażone zostaną w wysokie okna ze szprosami, a także fornirowane portale i drzwi wejściowe. Każdy posiadał będzie balkon, loggię, taras lub ogródek zewnętrzny, a także antresolę.

Na elewacji pojawi się cegła i korten - materiał nawiązujący wyglądem do miedzianej stali. We wnętrzu Warzelni zaplanowano zielony dziedziniec, natomiast na wejściu do budynku - lobby. Od strony ulicy Szwedzkiej mieściły się będą lokale o charakterze handlowo-usługowym. Zaplanowano również miejsca parkingowe.

Budynek Warzelni stoi w sąsiedztwie placu z kominem, na działce o powierzchni ponad 3.000 mkw. Za projekt rewitalizacji obiektu odpowiada pracownia Kallan. Prace budowlano-remontowe ruszą w II kwartale 2023 roku, a całość wraz z oddaniem ma być gotowa dwa lata później. Dotychczas deweloperowi udało się sprzedać około 30 proc. loftów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.