Kolejne nowe mieszkania i biura w inwestycji Bohema - Strefa Praga


2022.02.28
Autor: Urbanity.pl
OKAM posiada już pozwolenie na budowę dla kolejnych budynków mieszkalnych i biurowych w ramach warszawskiej inwestycji Bohema - Strefa Praga.

Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę dla nowych budynków oznacza, że OKAM może przystąpić do realizacji kolejnych etapów inwestycji Bohema - Strefa Praga. Deweloper otrzymał również prawomocne pozwolenie zamienne na rewitalizację historycznego kompleksu w ramach etapów D i E inwestycji składających się z budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni, Budynku Elektryka a także rewitalizacji Budynku Zarządu Fabryki.

W rewitalizowanych 100-letnich przestrzeniach powstaną lokale mieszkaniowe/lofty, które uzupełnione zostaną o przestrzeń komercyjną. Zrealizowanie tej części inwestycji sprawi, że zamknięty zostanie cały projekt od strony metra Szwedzka.

OKAM uzyskał pozwolenia dotyczące działek o powierzchni 1,76 ha, na których powstanie łącznie 371 mieszkań, a także parkingi podziemne na 530 stanowisk. W części budynków znajdzie się również przestrzeń komercyjna.

 Etap D i E inwestycji Bohema - Strefa Praga składa się z czterech nowych budynków mieszkalnych, a także biurowca z częścią usługowo-handlową w parterze. Zrewitalizowany zostanie ponadto budynek Zarządu Fabryki, który zostanie zintegrowany z nowoczesnym budynkiem D – obiekt w większości posiadać będzie funkcję biurową. W etapie E rewitalizacji poddane zostaną historyczne zabudowy tej części Warszawy, w tym budynku Produkcyjnego, Magazynu Centralnego, Wieży, Pudełkarni oraz Budynku Elektryka, powstanie ok. 200 loftów a także przestrzeń komercyjna na poziomie parteru.

Budowa etapów D i E rozpocznie się jeszcze w bieżącym kwartale roku, zakończenie na III kwartał 2024 roku.

BOHEMA - Strefa Praga to wielofunkcyjny kompleks nowych i historycznych budynków z zamkniętym dziedzińcem ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną. Pomiędzy obiektami zaplanowano pasaż spacerowy z lokalami z przeznaczeniem pod sklepy i punkty usługowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.