Zrewitalizują historyczny budynek Zarządu Fabryki w kompleksie Bohema - Strefa Praga


2022.03.22
Autor: Urbanity.pl
Kolejne nowe budynki powstaną w ramach inwestycji Bohema - Strefa Praga, której inwestorem jest firma Okam Capital. Trwa także rewitalizacja 5 budynków historycznych zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Szwedzka.

Podpisana została umowa z firmą Unibep, która została generalnym wykonawcą nowych budynków w ramach etapów D i E inwestycji Bohema - Strefa Praga. Dodatkowo zrewitalizowany zostanie historyczny budynek Zarządu Fabryki. Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale tego roku.

Na warszawskiej Pradze Północ powstaną cztery nowe budynki mieszkalne oraz biurowiec. W parterze obiektów zaplanowano przestrzeń pod handel i usługi. Dodatkowo rewitalizacji poddany zostanie budynek Zarządu Fabryki, który zostanie nadbudowany o jedną kondygnację i rozbudowany o dwa boczne skrzydła, które zdobić będzie nowoczesna szklana elewacja. Historyczny obiekt w znacznym stopniu będzie oferował przestrzeń biurową. Łącznie w tej części inwestycji powstanie 181 mieszkań oraz podziemny kilkukondygnacyjny parking z 530 miejscami postojowymi.

Prace budowlane ruszą w II kwartale tego roku i potrwają do III kwartału 2024 roku.

Pomiędzy budynkami części etapu D i E Bohemy zaplanowano pasaż spacerowy, który prowadził będzie do głównego placu znajdującego się przy Kominie. Wszyscy będą mogli korzystać z bogatej oferty gastronomicznej – restauracji z ogródkami w części usługowej, ale przede wszystkim z dziedzińca ze strefą wypoczynkowo-rekreacyjną.

Pod koniec 2021 roku firma FineTech Construction ruszyła z rewitalizacją pięciu budynków w sąsiedztwie stacji metra, przy zbiegu ul. Szwedzkiej i Strzeleckiej. W ramach etapu E metamorfozę przejdą historyczne zabudowania m.in. po dawnej fabryce kosmetyków - Budynek Produkcyjny, Magazyn Centralny, Wieża, Pudełkarnia i Budynek Elektryka. Docelowo powstanie 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów w budynkach 2-, 3- i 4-kondygnacyjnych. Ta część inwestycji będzie gotowa w IV kwartale 2023 roku.

Do tej pory oddano do użytku około 600 mieszkań w ramach inwestycji Bohema - Strefa Praga. W drugiej połowie tego roku do nabywców trafi prawie 280 nowych mieszkań.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.