Wyjątkowe lofty powstaną w 120-letniej Warzelni kompleksu Bohema na Pradze Północ


2022.11.22
Autor: Piotr Maślak
W centralnej części kompleksu Bohema - Strefa Praga znajduje się Warzelnia, w której po jej rewitalizacji znajdzie się blisko 70 loftów. Inwestor otrzymał już pozwolenie na jej metamorfozę. Trwa sprzedaż apartamentów.

W ramach etapu B inwestycji Bohema - Strefa Praga na warszawskiej Pradze Północ zostanie zrewitalizowany ponad 120-letni budynek Warzelni. W obiekcie znajdzie się 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości. OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację budynku.

Warzelnia znajduje się na działce o powierzchni ponad 3000 mkw, w centralnej części kompleksu Bohema, w sąsiedztwie komina. W oryginalnym historycznym budynku zaplanowano 67 apartamentów z antresolami, loggiami, ogródkami zewnętrznymi czy ogrodami zimowymi. 4-kondygnacyjny budynek dysponował będzie z wewnętrznego, zielonego dziedzińca oraz miejsc parkingowych. W parterze od strony ulicy Szwedzkiej mieściło się będzie 5 lokali handlowo-usługowych.

Wizytówką zrewitalizowanej Warzelni ma być niestandardowa wysokość apartamentów - prawie 3,5 metra, reprezentacyjne lobby wejściowe, aluminiowe okna ze szprosami czy fornirowane portale i drzwi wejściowe do apartamentów. Elewacja budynku wykonana zostanie z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali - korten.

Prace budowlane rozpocząć się mają w II kwartale 2023 roku, a ich koniec wraz z oddaniem Warzelni do użytku ma nastąpić w II kwartale 2025 roku.

Trwa sprzedaż apartamentów. Deweloper sprzedał już około 30 proc. lokali.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.