Wyburzą centrum handlowe i postawią biurowiec z 50-metrową dominantą


2022.09.21
Autor: Piotr Maślak/Wyborcza.pl
Centrum handlowe "Land" u zbiegu Wałbrzyskiej i alei Harcerzy Rzeczypospolitej po ponad 20 latach od jego powstanie zostanie wyburzone. W jego miejsce powstać ma kaskadowy biurowiec z ponad 50-metrową dominantą. Inwestycja jest w fazie przygotowań i uzyskiwania zgód.

Obecny właściciel nieruchomości u zbiegu Wałbrzyskiej i alei Harcerzy Rzeczypospolitej, firma Ghelamco planuje wyburzyć stare centrum handlowe, a w jego miejsce wybudować nowoczesny kompleks oferujący biura i przestrzeń pod handel i usługi - pisze Wyborcza.pl.

Centrum handlowe "Land" to przestarzały już obiekt, który wybudowany został 23 lata temu. Kilka dni temu inwestor złożył wniosek o wydanie tzw. decyzji środowiskowej. Póki co, Ghelamco nie ujawnia szczegółów inwestycji. W sieci dostępna jest jedynie wstępna koncepcja przygotowana przez pracownię JEMS Architekci. W miejsce wyburzonego centrum handlowego powstać ma kaskadowy biurowiec z 50-metrową dominantą od strony ul. Wałbrzyskiej. Zespół zabudowy ma mieścić około 30 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, uzupełniony o około 7 300 mkw. pod handel i usługi na poziomie -1.

Dominanta od strony Wałbrzyskiej osiągnie wysokość 52 metrów i liczyła będzie 12 kondygnacji. Pozostała część kompleksu będzie miała od 13 do 24 metrów. Planowane budynki posiadać mają schodkowy kształt z zielonymi tarasami i dachami. Wewnątrz kompleksu powstanie otwarty dziedziniec-ryneczek.

Ulicą Batuty będzie można dojechać do trzypoziomowego, podziemnego parkingu samochodowego na łącznie 500 stanowisk. Nowa zabudowa ma mieć 20 proc. powierzchni biologicznie czynnej.

Komentarze


 • Życzliwy
  Gość
  2022-09-22 15:41:22
  Ciekawe ile pieniążków poszło pod stołem. Radzę zainteresować się inwestycja na ulicy Dunikowskiego w Warszawie - co tam się odwala przechodzi ludzkie pojęcie, ewidentnie deweloper posmarował

 • Bzykbzyk
  Gość
  2022-09-22 17:21:47
  Na co biurowce przy HO? Maja stac puste i odbijac swiatlo sloneczne?

 • Dana
  Gość
  2022-09-22 19:18:26
  A ja się nie zgadzam.!
  Bardzo lubię Land. NIE I JUŻ. Mają też wyburzyć Multikino na Ursynowie. DLA KASY ZABIERAJĄ NAM ULUBIONE MIEJSCA REKAKSU.


Odpowiedz

Komentujesz jako gość.