Waryński czeka na pozwolenia


2013.08.27
Autor: Eurobuild
Waryński Grupa Holdingowa liczy, że jeszcze w tym roku zdobędzie pozwolenie na budowę biurowca EQlibrium, który stanie przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Jana Kazimierza na warszawskiej Woli.

Deweloper ma już prawomocną decyzję o warunkach zabudowy. Na działce o powierzchni 3,2 tys. mkw. wyrośnie biurowiec o 9,7 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. Inwestycja zostanie oddana do użytku na przełomie 2015 i 2016 roku.

Sfinalizowaliśmy także zakup działki o powierzchni 724 mkw., na której planujemy zrealizować biurowiec. Budynek ten będzie oferował ok. 3 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 40 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym. Inwestycja ta, wraz z realizowanym na sąsiedniej działce EQlibrium, będzie stanowiła funkcjonalną całość zorientowaną na organizację przestrzeni w narożniku ulic Ordona i Jana Kazimierza


- podkreśla w rozmowie z serwisem "Eurobuild" Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński, która wspólnie z partnerami branżowymi prowadzi jeszcze dwie inne inwestycje deweloperskie.

W przypadku Stacji Kazimierz (projekt z Polnordem) inwestor zaplanował na koniec września złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę pierwszego etapu przedsięwzięcia (blisko 170 mieszkań). Natomiast w przypadku współpracy z Danteksem, partnerzy oczekują na decyzję o warunkach zabudowy. Wybrano także projektanta pierwszego etapu. Została nim warszawska pracownia 4AM. Docelowo na terenie o powierzchni 70,7 tys. mkw. rewitalizowanym przez Grupę Waryński powstanie około 100 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkaniowo-biurowej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.