Biurowiec EQlibrium w Warszawie wyszedł już z ziemi


2016.01.26
Autor: Urbanity.pl
W warszawskim biurowcu EQlibrium, wykonano już konstrukcję podziemnych kondygnacji obiektu, a obecnie wykonawca prowadzi prace związane z realizacją pierwszy kondygnacji naziemnych. Inwestorem budynku, który oddany zostanie do użytku w styczniu 2017 roku jest Grupa Waryński.

Biurowiec EQlibrium powstaje na działce przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Ordon. Budynek dysponował będzie powierzchnią najmu klasy A na poziomie 10,5 tys. metrów kwadratowych. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się hala garażowa na 113 stanowisk. Biurowiec będzie mógł się pochwalić certyfikatem BREEAM very good.

Budynek to dwie bryły - 11-sto i 6-kondygnacyjne. Na placu budowy zakończyły się już intensywne prace fundamentowe. Wykonawca inwestycji - spółka Budimex - wykonała montaż zbrojenia, betonowania płyty fundamentowej oraz przygotowała stropy i elementy pionowe poziomów -2 i -1. Wykonanie tego etapu prac pozwoliło na rozpoczęcie robót naziemnych polegających na montażu i betonowaniu elementów pionowych (ścian, słupów) pierwszych kondygnacji nadziemnych oraz wykonanie zbrojeń klatek schodowych i szachtów windowych.

W ciągu zaledwie czterech miesięcy zakończyliśmy realizację podziemnych poziomów budynku i obecnie skupiamy się na tworzeniu naziemnej konstrukcji biurowca. Wszystkie prowadzone przez nas prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem, dzięki czemu już na początku 2017 r. najemcy będą mogli korzystać z pełnej infrastruktury naszego obiektu.


- powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Trwa także komercjalizacja biurowca EQlibrium, którego poziom obecnie wynosi około 40 proc. Wśród najemców budynku znajdziemy m.in. biura firmy kontrolingowej SGS Polska, na na przestrzeni handlowo-usługowej sieć siłowni
Fitness 24 Seven oraz przedszkole "Ala ma kota".

Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do biurowca w styczniu przyszłego roku.

Inne wiadomości o Biurowiec EQlibrium, Budimex, S.A.M.I. Architekci, Waryński Grupa Holdingowa

Komentarze


 • buddy
  Gość
  2016-01-26 19:21:54
  Budynek powstaje na warszawskiej Woli, niedaleko osiedla Bliska Wola, kolejny dowód na to że na Woli opłaca się kupić mieszkanie a te na osiedlu Bliska Wola są rewelacyjne.

 • SS
  Gość
  2016-05-19 17:12:33
  a kto wykonał ściany szczelinowe oraz barety?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.