Przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych na terenach Browarów Warszawskich

2016.09.21

Najprawdopodobniej w październiku bieżącego roku rozpocznie się zabudowa na terenach Browarów Warszawskich - informuje portal Eurobuild CEE. Działka należy do spółki Echo Investment, a nad projektem architektonicznym pracuje pracownia Jems Architekci.

Echo Investment rozpoczęło już przedsprzedaż mieszkań, które powstaną w ramach pierwszego etapu warszawskiej inwestycji pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną na Woli. W przyszłym miesiącu na teren działki wjechać ma cieżki sprzęt i oficjalnie rozpoczną się prace budowlane.

Inwestycja na terenach dawnych Browarów Warszawskich o powierzchni 4,4 ha, składała się będzie z zespołu budynków biurowo-mieszkaniowo-usługowych o łącznej powierzchni 100 000 metrów kwadratowych. Prace budowlane pierwszego etapu biurowego mają ruszyć w przyszłym roku.

Pierwotnie działka między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną należała do hiszpańskiej Grupo Prasa, jednak spółka zrezygnowała z realizacji inwestycji i sprzedała teren firmie Echo Investment.

Projekt architektoniczny Browarów Warszawskich opracowuje pracownia Jems Architekci. Szacuje się, że łączna wartość inwestycji wyniesie około 1 mld zł.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.