Coraz pełniejsze Browary Warszawskie. Najwyższy budynek z wiechą

2019.07.26

Budowany biurowiec Biura przy Willi, który powstaje w ramach kompleksu wielofunkcyjnego Browary Warszawskie osiągnął już swoją docelową wysokość. Pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu wraz z początkiem 2020 roku.

Browary Warszawskie to kompleks łączący w sobie kilka funkcji, w tym m.in. mieszkalną, biurową, handlowo-usługową oraz rozrywkową. Jednym z budynków inwestycji są Biura przy Willi, czyli najwyższego budynku należącego do kompleksu, który właśnie osiągnął swoją docelową wysokość. Z tej okazji na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy.

Osiągnięcie ostatniej, 15-kondygnacji biurowca, oznacza zakończenie tego etapu prac, w którym obiekt staje się coraz wyższy. Budowa Biur przy Willi potrwa do IV kwartału br., a oddanie biurowca do użytku zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2020 roku.

55 metrowy budynek Biura przy Willi powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schielego, domu jednego z właścicieli słynnego browaru i będzie stanowił dominantę otwierającą wejście do serca Browarów Warszawskich.

Na budowie biurowca niebawem rozpocznie się montaż elewacji oraz wewnętrznej instalacji. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem.

Biura przy Willi oferują ponad 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Biurowiec powstaje według projektu pracowni JEMS Architekci i już na etapie projektowania otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie excellent. Przyszli pracownicy biurowca będą mieli do dyspozycji stojaki rowerowe w garażu, szafki oraz szafy suszące na ubrania. Budynek posiadał będzie również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Kolejnym biurowcem kompleksu Browary Warszawskie będą Biura przy Warzelni, gdzie obecnie trwa stawianie konstrukcji pierwszego piętra. Równolegle trwają prace wykończeniowe w dwóch kolejnych budynkach mieszkalnych przy Krochmalnej. Z kolei Apartamenty przy Warzelni osiągnęły właśnie stan zero.

Browary Warszawskie powstają w kwartale ulic Grzybowska, Krochmalna, Wronia i Chłodna. Cała inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku. Inwestor - Echo Investment - zobowiązał się również do przywrócenia biegu ulicy Krochmalnej. Pierwszy odcinek tej historycznej ulicy będzie gotowy w trzecim kwartale 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.