Nowa siedziba Echo Investment stylizowana filmem "Incepcja"

2021.11.22

Najwyższy biurowiec kompleksu Browary Warszawskie stał się nowym biurem dla największego polskiego dewelopera - Echo Investment.

Nowe biuro Echo Investment mieści się w biurowcu Biura przy Willi, który stanowi część wielofunkcyjnego kompleksu - Browary Warszawskie.

Największy polski deweloper przeniósł swoją siedzibę do biurowca przy ulicy Grzybowskiej, w którym zajmuje ponad 1 200 mkw. na 7. piętrze. Pracownicy mają do dyspozycji m.in. reprezentacyjny salon, przestronne i funkcjonalne sale konferencyjne czy przestrzeń do pracy w open-space.

Główną inspiracją dla projektantów biura był film ‘’Incepcja’’ w reżyserii Christophera Nolana.

– Słynna scena z filmu, kiedy to miasto pod wpływem projektowania „zagina” się w czasoprzestrzeni i wypełnia horyzont, stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu. Wykorzystaliśmy ją zarówno estetycznie, jak i funkcjonalnie – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD, pracowni architektonicznej odpowiedzialnej za projekt.

Efekt odwróconego miasta dało umieszczenie na suficie salonu zachwycającej drewnianej makiety stolicy. Dodatkowo każda z sal konferencyjnych jest kolejnym etapem snu, w którym pojawiają się zaskakujące elementy, w tym te wykorzystujące iluzję optyczną. Całość została przełamana elementami prosto z placu budowy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.